"Divciparu skaitlī mērāms valstu skaits ir gatavs veikt militāras rīcības," skaidroja ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, kurš sestdien Parīzē tikās ar savu Francijas kolēģi Lorānu Fabiusu. "Militārā rīcībā gatavas iesaistīties vairāk valstu, nekā mēs varētu izmantot šāda veida militārā rīcībā, kāda tiek apsvērta."
"Mēs Savienotajās Valstīs zinām, un mūsu Francijas partneri zina, ka šī nav tā reize, kad klusējot noraudzīties slaktiņā," uzsvēra Kerijs. "Šī ir reize, kad nepieciešama mērķtiecīga un ierobežota, taču skaidra un efektīva atbilde, kas tādus diktatorus kā Bašars Asads sauktu pie atbildības par pastrādātajām zvērībām."
Svētdien Kerijam Parīzē paredzēta tikšanās ar Arābu līgas pārstāvjiem, bet pēcāk viņš dosies uz Londonu, lai tiktos ar palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmudu Abasu.
Jau ziņots, ka 21.augustā uzbrukumā, kas notika Damaskas pievārtē, domājams, tika izmantoti ķīmiskie ieroči. Uzbrukumā dzīvību zaudēja vairāki simti cilvēku. Nemiernieki, kā arī dažas Rietumu un arābu valstis ķīmisko ieroču izmantošanā apsūdz Sīrijas valdību, bet oficiālā Damaska, Krievija un Ķīna - pašus nemierniekus.
Daudzas Rietumu un attīstības valstis pret nemiernieku apsūdzībām izturas piesardzīgi un aicina sagaidīt ANO inspektoru ziņojumu šajā lietā. Taču ASV un Francija pēc 21.augusta notikumiem aktīvi aģitē par militāras intervences uzsākšanu Sīrijā. Sākotnēji šo ieceri atbalstīja arī Lielbritānijas valdība, tomēr parlaments tur pagājušo ceturtdien nobalsoja pret valsts līdzdalību karā pret Sīriju.
Tomēr Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons paziņojis, ka Londonai ir jauni pierādījumi par ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā.