Japāna jau paudusi gandarījumu par šo izvēli, sakot, ka Kenedija, kas savulaik atbalstījusi Obamas kandidēšanu uz prezidenta amatu, bauda Baltā nama saimnieka "nopietnu uzticību". Japāna "augstu novērtē viņas nominēšanu, jo tas atspoguļo to, cik Obamas administrācijai svarīgas ir ASV un Japānas sabiedroto attiecības", teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā.
Līdz ar Kenedijas nominēšanu Obama atgriezies pie tradīcijas, kurā vēstnieka amats Tokijā ir viens no prominentākajiem ASV diplomātiskā dienesta posteņiem. Iepriekš šo amatu ieņēmis bijušais viceprezidents Volters Mondeils, bijušais Pārstāvju palātas spīkers Toms Folijs un bijušais Senāta vairākuma līderis Hovards Beikers. Tiesa gan, Obamas pirmās prezidentūras laikā prestižais amats tika Džonam Rosam, kurš pamatā bija pazīstams tikai ar to, ka viņš bijis vēlēšanu kampaņas līdzekļu vācējs. Daži japāņu komentētāji šo izvēli skaidroja kā zīmi tam, ka Japāna vairs nav ASV galveno prioritāšu vidū.
Ārlietu politikas analīzes institūta Āzijas un Klusā okeāna reģiona studiju direktors Vestons Konisi tagad skaidro, ka Obama izraudzījies Kenedijas kandidatūru, apzinoties, ka Japāna vēlas prominentu vēstnieku. "Kerolaina Kenedija, nākdama no leģendāras amerikāņu ģimenes, pavisam noteikti atbilst augstajiem kritērijiem," sacīja Konisi.
Kenedijas kandidatūra ir jāapstiprina Senātam, kur viņai nav atklātu kritiķu, turklāt Senātā vairākums ir demokrātiem, kas tur viņas tēvu augstā cieņā.