Facebook viltus ziņu izplatībā sadarbosies ar faktu pārbaudītājiem un ziņu organizācijām. Ja pietiekami liels skaits cilvēku uzskatīs, ka kāda ziņa ir aizdomīga un apšaubāma, tā nonāks faktu pārbaudes brigādes, kas ir daļa no bezpeļņas Pointera Institūta Starptautiskā faktu pārbaudes tīkla (International Fact-Checking Network), rokās. Ar Facebook šajā jomā jau pašlaik sadarbojas tādas organizācijas kā Politfact, Snopes, kā arī telekanāls ABC News un ziņu aģentūra Associated Press (AP).
Ja kādā ziņā sniegtā informācija izrādīsies diskutabla, to apzīmēs ar zīmi "apstrīdēta" ("disputed"), taču netiks dzēsta, bet gan tiks novietota zemāk "jaunumu dēļa" apakšā. Apstrīdētajām ziņām arī būs pievienots skaidrojums, kāpēc tā ieguvusi šādu marķējumu. Šaubīgu ziņu pārbaude, kā nojaušams, nebūs zibenīga un var aizņemt pāris dienas.
Savukārt, kad kāds tomēr izvēlēsies dalīties ar šādu ziņu, viņš saņems vēl vienu brīdinājumu, ka konkrētā informācija ir apšaubāma.
Pašlaik šī iespēja pieejama ierobežotā valodu skaitā un atsevišķos reģionos, Facebook lietotājiem no Latvijas un saistībā ar latviešu valodā veidotām ziņām šis rīks pagaidām nav pieejams.
Riko