Jau ziņots, ka Drošības padomes komisija pašreiz izvērtē palestīniešu lūgumu par uzņemšanu ANO pilntiesīgas dalībvalsts statusā un ar savu ziņojumu varētu nākt klajā jau nākamajā nedēļā.
ANO diplomāts informēja, ka Lielbritānija, Francija un Kolumbija savu nostāju darījušas zināmu privātas tikšanās laikā ar Drošības padomes komisiju.
Arī Vācija paziņojusi, ka nevarēs atbalstīt palestīniešu lūgumu, gan nepaskaidrojot, vai gatavojas balsot pret vai atturēties.
Faktisko situāciju tas nemaina, jo Savienotās Valstis jau ir likušas saprast, ka izmantos savas veto tiesības, tomēr no politiskā un morālā viedokļa šis pavērsiens palestīniešiem ir smags trieciens.
Palestīnieši cerēja, ka viņiem izdosies izolēt amerikāņus, iegūstot Drošības padomes vairākuma atbalstu, kas tagad šķiet visai nereāli.
Kāds avots Lielbritānijas Ārlietu ministrijā norādīja, ka ārlietu ministrs Viljams Heigs šo lēmumu parlamentam paskaidros trešdien.
Principā Lielbritānija un Francija atbalsta palestīniešu valstiskuma centienus, tomēr tās māc bažas, ka palestīniešu vēlme kļūt par ANO locekli pašreizējā situācijā var kaitēt miera procesam.
Satraukumu rada arī iespēja, ka palestīniešu konfrontācija ar amerikāņiem šajā jautājumā var saasināt spriedzi Tuvajos Austrumos.
Tikmēr palestīnieši ir pauduši gatavību balsojumam ANO Drošības padomē arī bez vairākuma atbalsta.
Jau ziņots, ka Drošības padome rekomendēs jaunas dalībvalsts uzņemšanu, ja balsojumā padomē priekšlikums būs atbalstīts ar deviņām balsīm, turklāt neviena pastāvīgā dalībvalsts nebūs izmantojusi veto tiesības.