Irāna jau 2011.gadā mēģināja nosūtīt kosmosā dzīvu pērtiķi, bet toreiz šis projekts beidzās ar neveiksmi, par kuras cēloņiem sabiedrība netika informēta. Šoreiz raķeti ar pērtiķi kapsulā plānots palaist kosmosā desmit dienu laikā, sākot no 31.janvāra, kad aprit 34 gadi kopš 1979.gada islāma revolūcijas, vēsta valsts televīzija.
Atsaucoties uz Irānas Kosmosa organizācijas vadītāju Hamidu Fazeli, ziņu aģentūra Mehr vēsta, ka visas pēdējās pārbaudes kapsulai, kurā atradīsies pērtiķis, ir pabeigtas. Fazeli norādījis, ka šis projekts palīdzēs Irānai "paveikt sagatavošanās darbus cilvēka nosūtīšanai kosmosā", ko ieplānots paveikt 2020.gadā.
Irāna jau 2010.gadā ar Kavoshgar-3 raķeti nosūtīja kosmosā mazākus dzīvniekus - žurku, bruņurupučus un tārpus, bet 2009.gadā sāka ambiciozu kosmosa programmu, palaižot orbītā savu pirmo satelītu. 2011.gada martā Irānas Kosmosa aģentūra palaida kosmosā raķeti Kavoshgar-4 ar kapsulu, kas paredzēta pērtiķa pārvadāšanai, taču toreiz tā bija tukša. Tāpat Irāna apgalvo, ka tai veiksmīgi izdevies palaist kosmosā arī trīs satelītus - satelītu Omid 2009.gada februārī, satelītu Rassad 2011.gada jūnijā un satelītu Navid 2012.gada februārī. Tomēr pērnā gada maijā Irāna atcēla satelīta Fajr palaišanu. Arī šoreiz atcelšanas cēloņus Teherāna nepaskaidroja.
Irānas kosmosa programma satrauc Rietumus, kas bažījas, ka Teherāna, maskējoties aiz zinātniskas programmas, varētu attīstīt raķetes, kuras spējīgas nest kodolgalviņas. Irāna to kategoriski noliedz, tāpat kā noliedz savas kodolprogrammas iespējamos militāros mērķus.