No karstuma viļņa visvairāk cietuši gados vecāki cilvēki. Vairāk nekā 42% hospitalizēto ir vecumā virs 65 gadiem. Taču svelme nav saudzējusi arī bērnus, kuri vasarā lielāko laika daļu pavada, rotaļājoties brīvā dabā, vēstīja AFP. 18% hospitalizēto ir vecumā no septiņiem līdz 17 gadiem. No visiem slimnīcā nogādātajiem cilvēkiem 58 atrodas smagā stāvoklī.
Taču karstums japāņus mocījis ne tikai jūlijā. Ugunsgrēku un katastrofu aģentūras ziņojums vēsta, ka laika periodā no 27. maija līdz 30. jūnijam ar saulesdūrienu slimnīcā nogādāts divreiz vairāk cilvēku nekā pagājušajā gadā. 2012. gadā šajā periodā hospitalizēti 1837 cilvēki, bet šogad jau 4278.
Eksperti norādījuši, ka daudzi gados veci cilvēki par karstuma upuriem kļūst tāpēc, ka pietiekami par sevi neparūpējas un izvairās lietot gaisa kondicionēšanas iekārtas.
«Vecāka gadagājuma cilvēkiem Japānā nepatīk ieslēgt gaisa kondicionētājus, jo, viņuprāt, tie nenāk par labu veselībai. Viņi domā, ka viss ir kārtībā, jo jaunībā viņiem nebija karstuma dūrienu,» The Wall Street Journal citēja Japānas Akūtās medicīnas asociācijas pārstāvi Jasufumi Mijaki, kurš piebilda, ka pēdējos gados Japānā vasaras ir daudz karstākas, nekā ierasts.
Lai izglītotu iedzīvotājus, kā pasargāt sevi no vasaras svelmes komplikācijām, Vides ministrija jūliju pasludinājusi par Karstuma dūrienu novēršanas mēnesi. Ļaudīm tiek rekomendēts valkāt vieglas, gaišas drēbes, dzert daudz ūdens un pārlieku ilgi neuzturēties saulē.