„Pretēji pagātnei šodien mūsu štats apzinās, ka indivīda vēlme dibināt mīlestības pilnas un ilglaicīgas attiecības ar citu cilvēku un ar atbildību rūpēties un audzināt bērnus nav atkarīga no cilvēku seksuālās orientācijas,” sacīja Kalifornijas Augstākās tiesas galvenais tiesnesis Ronalds Džordžs.
„Tas ir jautājums par cieņu pret cilvēkiem. Tas ir jautājums par cilvēktiesībām,” sacīja Sanfrancisko pilsētas mērs Gevins Ņūsoms, uzrunājot cilvēkus pie pilsētas mērijas ēkas. „Ja Kalifornija to paveica, tad arī pārējā valsts to paveiks. Tas ir neizbēgami. Durvis ir plaši atvērtas. Tas notiks, neskatoties uz to, vai jums tas patīk, vai nepatīk.”
Ar šo tiesas lēmumu Kalifornija ir kļuvusi par otro štatu valstī, kas legalizējis homoseksuāļu laulības. 2004.gadā šādu lēmumu pieņēma Masačūsetsas štats un kopš tā laika jau 9500 pāru ir izmantojuši iespēju apprecēties.
Jau pirms četriem gadiem Sanfancisko pilsētas dome geju un lesbiešu pāriem sāka izsniegt laulību apliecības, lai gan štata likumi to neparedzēja. Vēlāk gan tiesa apliecību izdošanu apturēja un anulēja visas noslēgtās viendzimumu laulības.
Džeimss Dobons, kurš vada konservatīvo kristiešu organizāciju Ģimenes centrs, iztērējis tūkstošiem dolāru, lai panāktu, ka par jūtīgo viendzimuma laulību jautājumu tiktu rīkota štata iedzīvotāju nobalsošana un ceturtdien pieņemto lēmumu nodēvēja par smagu pārkāpumu. „Kalifornijas štata iedzīvotāju rokās ir iespēja aizstāvēt tradicionālo laulību, iesniedzot konstitucionālos labojumus. Tikai tā viņi var sevi pasargāt no nupat pieredzētās tiesiskās tirānijas.”
Tomēr šķiet, ka viendzimuma laulību oponentiem būs sarežģīti panākt vēsturiskā lēmuma atcelšanu, jo pat Kalifornijas gubernators un konservatīvi noskaņoto Republikāņu partijas pārstāvis Arnolds Švarcenegers, kurš iepriekš divas reizes bija balsojis pret homoseksuāļu laulību atzīšanu, paziņoja, ka ciena tiesas lēmumu un "neatbalstīs konstitūcijas grozījumus, kas varētu sagraut štata Augstākās tiesas lēmumu."