Prāvā, kas sākotnēji prognozēto divu dienu vietā ilga piecas dienas, Bo Sjilai izvērsa enerģisku aizstāvību. Dzjiņaņas vidējā līmeņa tautas tiesā viņš noliedza apsūdzības, nopēla prokuratūras lieciniekus un liecības, lasāms tiesas materiālos, kas publicēti internetā.
Eksperti uzskata - jau iepriekš izlemts, ka Bo Sjilai tiks atzīts par vainīgu un ka viņam tiks piespriests smags cietumsods.
Bo Sjilai ir apsūdzēts kukuļošanā, kukuļņemšanā un varas ļaunprātīgā izmantošanā. Viņš savulaik bija Ķīnas kompartijas centrālkomitejas politbiroja loceklis, kā arī Čuncjinas megapoles kompartijas komitejas sekretārs. Bo Sjilai tiek apsūdzēts korupcijā, valsts īpašumu izlaupīšanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā.
Prokuratūra norāda, ka Bo Sjilai, ieņemot valsts amatus, "izmantoja dienesta stāvokli, lai gūtu personīgu labumu, nelikumīgā ceļā piesavinājās citu cilvēku īpašumu, turklāt piesavināto līdzekļu summa ir ārkārtīgi liela". Oficiālas apsūdzības Bo Sjilai tika izvirzītas jūlijā. Vēl pērn novembrī viņš tika izslēgts no kompartijas.
Pirms diviem gadiem Bo Sjilai uzskatīja par drošu kandidātu kompartijas politbiroja pastāvīgajai komitejai - augstākajai Ķīnas varas struktūrai. Tomēr 2012.gada februārī, Ķīnai gatavojoties augstākās vadības nomaiņai, kas notiek reizi desmit gados, sāka rasties jautājumi par britu uzņēmēja Nīla Heivuda nāvi. Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka Heivuds noslepkavots, un apsūdzības slepkavībā tika izvirzītas Bo Sjilai sievai Gu Kailai. Tiesa pērn augustā Gu Kailai atzina par vainīgu un piesprieda viņai nāvessodu.
Bo Sjilai lieta ir viens no smagākajiem politiskajiem satricinājumiem, kāds pēdējo desmitgažu laikā pieredzēts Ķīnas varas elitē.