Politiķe asi kritizēja ASV prezidenta Donalda Trampa runu ANO, kurā viņš solījis pilnīgi iznīcināt Ziemeļkoreju, ja tā apdraudēs ASV un tās sabiedrotos.
"Esmu pret šāda veida draudiem. Runājot par savu un valdības pozīciju, uzskatām, ka jebkāda veida militārs risinājums ir absolūti nepieņemams, un mēs paļaujamies uz diplomātiskiem centieniem. (..) Tas jāīsteno enerģiski. Pēc manām domām pareizā atbilde ir sankcijas un to izpilde. Jebkāda cita rīcība attiecībā uz Ziemeļkoreju, manuprāt, būtu nepareiza. Tāpēc mēs nepārprotami nepiekrītam ASV prezidentam," klāstīja Merkele.
Šo savu pozīciju Vācijas kanclere Trampam paudusi telefonsarunā vēl pirms ANO.
Tāpat viņa intervijā izklāstīja Vācijas vēlmi iesaistīties diplomātiskā Ziemeļkorejas krīzes atrisinājumā. Vācijai, ņemot vērā komunistiskās Austrumvācijas mantojumu, ir saglabājušās diplomātiskās attiecības ar Ziemeļkoreju, tāpat Berlīnei ir ciešas saites ar Ķīnu, Dienvidkoreju, Japānu un ASV, tāpēc tā ir viena no nedaudzajām valstīm, kas spēj iesaistītie krīzes risināšanā.
"Lai gan šis konflikts ir tālu aiz Vācijas robežām, tas mūs spēcīgi ietekmē," teica Merkele. "Tāpēc mēs ar ārlietu ministru esam gatavi uzņemties atbildību šajā uzdevumā. Mums ir laba pieredze, strādājot ar Irānas nolīgumu, kā rezultātā pēc ilgiem gadiem ir ierobežotas Irānas kodolbruņošanās iespējas. Es domāju, ka mums arī jautājumā par Ziemeļkoreju jāiet līdzīgs ceļš, sadarbojoties ar Krieviju, Ķīnu un ASV," viņa skaidroja.
Uz jautājumu, vai varētu tikties ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čen Unu, Merkele atbildēja, ka tas nav darba kārtībā. "Negrasos veikt nekādus pasākumus, par kuriem vēl nav panākta vienošanās".
Jau vēstīts, ka Tramps, pirmo reizi uzstājoties ANO Ģenerālajā asamblejā, izteicies, ka ASV, ja tām nāktos aizstāvēties, iznīcinātu Ziemeļkoreju, kā arī nievājoši izteicies par Ziemeļkorejas diktatoru Kimu Čen Unu, nodēvējot viņu par "raķešvīru, kurš uzņēmies pašnāvnieka misiju".
Ziemeļkorejas ārlietu ministru Ļi Jonho šos Trampa izteikumus jau nodevējis par "suņa riešanu".
Ziemeļkorejai nupat veicot savu sesto, līdz šim spēcīgāko kodolizmēģinājumu, kā arī turpinot spītēt ANO Drošības padomes rezolūcijām un izmēģinot ballistiskās raķetes, tostarp raidot tās pāri Japānas teritorijai, saspīlējums reģionā sasniedzis pēdējos gados augstāko punktu.
Ar savstarpējiem draudiem apmainās Ziemeļkoreja un ASV, pirmajai solot noslaucīt no zemes virsas Klusā okeāna ASV teritoriju Guamu, un Trampam atbildot ar iznīcinoša prettrieciena draudiem.
M
Vēlos atgādināt, ka ....
reptilis