Uzbrukumi Panasonic rūpnīcām ir daļa no plašākiem protestiem, kas pēdējā laikā skāruši japāņu uzņēmumus Ķīnā. Panasonic preses pārstāvis raidorganizācijai BBC norādīja, ka uzņēmums cieši sekot līdzi situācijas attīstībai nākamajā divās dienās.
Pirmdien finanšu ziņu dienests Bloomberg vēstīja, ka arī Japānas elektronikas kompānija Canon Inc. līdz 18.septembtim apturējusi darbību trīs ražotnēs Ķīnā.
Jāatgādina, ka pagājušajā nedēļā no jauna uzliesmojis Ķīnas un Japānas teritoriālais strīds par neapdzīvotu salu grupu Austrumķīnas jūrā. Japānas valdība pagājušo pirmdien apstiprināja lēmumu par šo salu iegādi. Kā vēstīja Japānas mediji, Tokija privātā īpašumā esošās salas iegādāsies par 2,05 miljardiem jenu (14,82 miljoniem latu). Oficiālais salu īpašnieks būs Japānas Krasta apsardze.
Reaģējot uz šo Japānas lēmumu, Pekina izsauca Japānas vēstnieku Ķīnā, lai paustu kategorisku protestu pret šādu Tokijas soli. Piektdien seši Ķīnas kuģi iebrauca Austrumķīnas jūras apvidū līdzās neapdzīvoto salu grupai. Oficiālā Pekina skaidroja, ka kuģi veic "likuma uzraudzību", lai demonstrētu Ķīnas jurisdikciju pār salām, kuras Ķīna dēvē par Djaoju, bet Japāna - par Senkaku salām.
Tokijas un Pekinas starpā vairākkārt izraisījušās domstarpības par to, kurai no tām pieder neapdzīvotās, bet stratēģiski svarīgās salas Austrumķīnas jūrā starp Taivānu un Japānu. Salas atrodas aptuveni 200 kilometru attālumā no Taivānas un 2000 kilometru attālumā no Tokijas.