Plašākas debates aizsāka indiešu izcelsmes ASV komiķis Hari Kondabolu savā pērn veidotajā dokumentālajā filmā The Problem with Apu, kurā iztirzāja, viņaprāt, rasu stereotipiem pārpilno manieri, kādā multfilmas veidotāji prezentē vienu no multfilmas tēliem - veikala īpašnieku indieti Apu.
Apu, kura tēlu ierunā baltādainais aktieris Henks Azaria, multfilmā ir daudzbērnu ģimenes tēvs, kurš pie sievas ticis norunātu laulību rezultātā, un ir neliela veikaliņa īpašnieks Springfīldā, turklāt runā ar pamatīgu akcentu. Kondabolu, pērn BBC stāstot par savu dokumentālo filmu, norādījis, ka populārās multenes tiražētos stereotipus esot izjutis pats uz savas ādas, citiem bērniem jaunībā viņu uzrunājot ar tādu akcentu, kāds ir multfilmas tēlam Apu.
Pēdējā Simpsonu sērijā multfilmas veidotāji iekļāvuši epizodi, kurā netiešā veidā, taču nepārprotami pievēršas šai kritikai. Epizodē Mārdža Simpsone savai atvasei Lisai, kura multfilmā allaž attēlota kā intelektuāle un liberāle un nereti iestājas par neaizsargātāko ļaužu grupu tiesībām, lasa vakara pasaku, tās saturu izmainot, lai padarītu stāstu politkorektāku. Lisa iebilst, norādot, ka tas nav nepieciešams, bet Mārdža pauž neizpratni un jautā, ko viņai darīt. Lisa atbild: "Grūti teikt. Lieta, kas aizsākās pirms daudzām desmitgadēm (domāta Apu tēla ieviešana multfilmā 1990. gadā), tika uzņemta ar prieku un neskaitījās aizskaroša, nu ir politnekorekta. Ko gan te var padarīt?" Tad kadrā redzams Apu portrets pie Lisas gultas ar parakstu "Don't have a cow." Šī frāze ir izteiciens, ko varētu interpretēt kā "Atslābsti!" vai "Nomierinies!", taču šajā kontekstā ar Apu tēla bildi fonā tam ir dubultnozīme, ņemot vērā to, ka govis hinduisma reliģijas ietvaros skaitās svētie dzīvnieki.
Daļa skatītāju, tostarp pats diskusijas aizsācējs Kondabolu uzskata, ka šāda reakcija uz kritiku no multfilmas veidotājiem ir nepietiekama. "Politnekorekti? Vai tas ir "sausais atlikums" no manas filmas un diskusijas, ko tā aizsāka? Es tiešām mīlēju šo multfilmu. Šis ir skumji," vietnē Twitter rakstīja indiešu izcelsmes komiķis. Viņš uzskata, ka šāda Simpsonu veidotāju atbilde viņa dokumentālajai filmai, kas radīta ar mērķi aizsākt diskusijas par marginalizētu sabiedrības grupu atainošanu televīzijā, ir trieciens tam, ko "daudzi no mums uzskata par progresu".
Tomēr daļa skatītāju norādīja, ka kritiķu pārmetumi par rasu stereotipiem vienā konkrētā gadījumā ir nepamatota reakcija, jo lielākā daļa no multfilmas tēliem esot stereotipos balstīta.
"Katrs no tēliem ir stereotips. Homērs ir dumjš amerikānis ar lieko svaru un kāri pēc alus, Mārdža ir mājsaimniece, Bārts ir stereotipisks zēns, Lisa - stereotipiska meitene. Bērnsa kungs ir vecs un alkatīgs biznesmenis, bet Vigams - resns un slinks policists, kurš ēd virtuļus," tvītoja tieslietu students Henrijs.
sorozīds un liberasts
reptilis
Un