Pašvadošos ložu izstrādes projekta vadītāji ir Reds Džonss (Red Jones) un Braians Kasts (Brian Kast). Jaunā munīcija jau ir vairākkārt izmēģināta poligonā un lodes uzrādījušās augstu precizitāti. Jāpiebilst, ka pašvadošos munīciju SNL speciālisti konstruējuši no komponentiem, kas brīvi pieejami tirgū.
Jaunas lodes garums ir 10,2 centimetri. Munīcijas priekšējā daļā ir izvietots optiskais sensors, bet lodes korpusā – astoņu bitu čips, kam ir jāapstrādā no optiskā sensora pienākošie dati. Kontroli pār lodes trajektoriju nodrošina mikroskopiskas stūres, kas atrodas munīcijas pamatnē. Savukārt lodes aerodinamisko stabilitāte nodrošina uz tās priekšdaļu novirzīts smaguma centrs un jau pieminētās mikrostūres.
Mikrostūres izslīd no lodes korpusa brīdī, kad tā pēc šāviena pamet stobru. Atbilstoši sākotnējiem aprēķiniem, izmantojot patronā mūsdienu pulveri, iespējams panākt lodes lidojuma ātrumu 2,6 tūkstoši kilometru stundā (2,1 ma).
Izmantojot datormodelēšanu, SNL speciālisti noskaidrojuši, ka tūkstoša metru lielā attālumā parasta lode novirzās no mērķa apmēram par deviņiem metriem, savukārt pašvadošās lodes pieļautā novirze analoģiskos nosacījumos ir tikai 0,2 metri. Jāpiebilst, ka izmēģinājumu gaitā šaušana ar jaunajām lodēm notika naktī, pie kam munīcija tika aprīkota ar gaismas diodēm, lai varētu redzēt lidojumu trajektorijas. Lodes izmēģinājumi redzami šeit.
Pašlaik SNL nodarbojas ar privātas kompānijas, kura piekristu finansēt projektu, meklējumiem.