Paredzams, ka pēc apelācijas prasības saņemšanas Serbijas varas iestādes nekavējoties noraidīs R.Karadžiča lūgumu un pavēlēs izdot viņu Hāgas tribunālam. Sadarbība ar Hāgas tribunālu ir viens no priekšnoteikumiem, lai Serbija saglabātu cerības kādu dienu pievienoties Eiropas Savienībai. Serbijas jaunā valdība uzsver, ka tuvināšanās ES ir viens no galvenajiem valdības mērķiem. R.Karadžiča apcietināšana un gaidāmā izdošana Hāgas tribunālam gan izraisījusi serbu nacionālistu neapmierinātību, jo viņi uzskata, ka R.Karadžičs ir serbu tautas varonis. Serbi arīdzan apšauba Hāgas tribunāla taisnīgumu, jo serbiem tiekot piespriesti bargāki sodi nekā horvātiem un musulmaņiem.
S.Vujačičs vēsta, ka Serbijas amatpersonas gribētu izdot R.Karadžiču tribunālam līdz otrdienas vakaram, kad Belgradā plānotas protesta akcijas viņa atbalstam. Tomēr visas pazīmes liecina, ka R.Karadžičs diez vai nonāks Hāgā ātrāk par trešdienu.
63 gadus vecais R.Karadžičs vairāk nekā desmit gadu izvairījās no notveršanas un izdošanas Hāgas tribunālam. Pēdējā laikā viņš dzīvoja Belgradā, kur bija pieņēmis Dragana Dabiča vārdu un darbojās kā alternatīvās medicīnas speciālists. Viņš esot devies regulāros braucienos uz ārzemēm, piemēram, Austrijas galvaspilsētu Vīni, kur ārstējis serbu pacientus. Austrijas prese ziņo, ka 2007.gada maijā policija pārmeklēja kādu dzīvokli, kur mitinājies R.Karadžičs. Neviens nav atpazinis R.Karadžiču, kurš mierīgi atbildējis uz policistu jautājumiem. Viņš uzrādījis Horvātijas pasi, kas viņam ļāva bez vīzas ieceļot Austrijā. Belgradā viņš izmantojis D.Dabiča vārdu, ko bija "aizņēmies" no kāda serba.