Prezidenta vēlēšanas plānotas novembra beigās, un Vaiklefs jau iesniedzis reģistrācijai nepieciešamos dokumentus. Tiesa gan, nav skaidrs, vai viņa kandidatūra tiks apstiprināta, jo saskaņā ar likumu kandidātam piecus gadus pirms vēlēšanām jādzīvo Haiti.
37 gadus vecais Vaiklefs jau bērnībā kopā ar vecākiem pārcēlās dzīvot uz ASV, tomēr viņš saglabājis Haiti pilsonību. Vaiklefs kļuva slavens 90.gadu vidū kopā ar populāro hiphopa grupu Fugees, kas izpelnījās atzinību ar tādiem hitiem kā Killing Me Softly un Ready or Not. Vēlāk viņš pievērsās veiksmīgai solo karjerai.
Vaiklefs vēsta, ka lēmumu par iesaistīšanos Haiti politikā viņš pieņēmis pēc postošās 12.janvāra zemestrīces, kas nonāvēja vairāk kā 200 000 cilvēku. Viņš esot sapratis, ka nedrīkst no malas noskatīties uz tautiešu ciešanām. «Ja es nevaru atvēlēt piecus gadus, lai kalpotu savai valstij kā prezidents, tad visam, par ko esmu dziedājis, piemēram, līdztiesībai, nav nekādas nozīmes,» žurnālam Time pavēstīja Vaiklefs. Viņš atgādina, ka arī citiem māksliniekiem un šovbiznesa zvaigznēm, piemēram, Ronaldam Reiganam, Vāclavam Havelam un Arnoldam Švarcenegeram, izdevies sekmīgi iesaistīties politikā. Prezidenta vēlēšanās viņš paļaujas uz jauniešu atbalstu. «Es pārstāvu jauniešu balsi, kas ir vairāk kā 50% no iedzīvotāju skaita.»
Vaiklefa lēmums piedalīties Haiti prezidenta vēlēšanās izraisījis pretrunīgu reakciju. Viņam netrūkst kritiķu, piemēram, Holivudas aktieris Šons Penns, kurš aktīvi iesaistījies Haiti labdarības projektos, paudis šaubas par Vaiklefa piemērotību prezidenta amatam. Š.Penns atgādina, ka Vaiklefs tika turēts aizdomās par viņa labdarības fondam ziedotās naudas nelietderīgu izlietošanu.