Atbilstoši ziņojumam, pēdējo desmit gadu laikā ievērojami palielinājusies Ķīnas valdības loma ekonomikas regulēšanā. Dokumenta izstrādātāji atzīmē, ka Ķīnas ekonomiskā labklājība lielā mērā ir atkarīga no IKP izaugsmes. Ja tās tempi palēnināsies, krīze pārņems visu valsts saimniecisko dzīvi. Tajā pašā laikā valsts plaša līdzdalība ekonomikā negatīvi atsaucas tieši uz ekonomisko izaugsmi.
Pēc ziņojuma autoru domām, birokrātija valsts uzņēmumus pārvalda galēji neefektīvi. Šī iemesla dēļ eksperti aicina Ķīnas valdību stimulēt konkurenci un uzņēmējdarbību, kā arī padarīt valsts uzņēmumus par privātīpašumu.
Saskaņā ar Ķīnas valdības prognozēm, 2012. gadā valsts IKP pieaugs par astoņiem procentiem, bet laikā no 2013. līdz 2016. gadam izaugsme samazināsies līdz 6,6 procentiem. Jāatgādina, ka pēdējos trīsdesmit gadus Ķīnas ekonomika ir pieaugusi par vismaz desmit procentiem gadā.
2011. gada novembrī pirmoreiz pēdējos trijos gados Ķīnā arī samazinājās rūpnieciskās ražošanas apjomi. Tas skaidrojams gan ar parādu krīzi Eiropā, kas samazinājis pieprasījumu pēc Ķīnas precēm, gan ar iekšējā patēriņa samazināšanos stingrākas monetārās politikas dēļ. Bez tam 2011. gada trešajā ceturksnī Ķīnas IKP pieaugums gada griezumā bija 9,1 procents, kas ir sliktākais rādītājs pēdējos divos gados.