Kopš protestu kustības sākuma novembrī iesniegtas 10 000 prasības.
Sestdien Elizejas laukos 91 veikalam, arī dārgo modes zīmolu Longchamps un Bulgari veikaliem, nodarīti postījumi, tie cietuši no liesmām vai izlaupīti, liecina Parīzes Tirdzniecības palātas informācija.
Ekonomikas ministrs Bruno Lemērs pirmdien sasaucis sanāksmi, lai spriestu par demonstrāciju ietekmi uz ekonomiku. Valdība un prezidents Emanuels Makrons pirmdien bija spiesti ieņemt aizsardzības pozīcijas, no jauna izskanot jautājumiem par to, kāpēc drošības dienesti nav spējuši novērst vardarbību Francijas slavenākajā bulvārī.
Jau 1.decembrī protestētāji nodarīja postījumus Triumfa arkai un plosījās pilsētas turīgajos rajonos, dedzinot automašīnas un demolējot uzņēmumu ēkas.
"Vienreiz pietiek. Tas, kas sestdien notika Elizejas laukos, ir atkārtojums tam, ko veikalnieki jau ir pieredzējuši," teikts pirmdien izplatītajā Mazo un vidējo uzņēmumu konfederācijas paziņojumā. "Ir nepieņemami, ka tas atkal tika pieļauts," norāda organizācija, mudinot valdību "spert soļus, kas ir tās atbildība, tūlīt".
Piekāpjoties protestētājiem, valdība sākotnēji paziņoja par atteikšanos no iecerētās degvielas nodokļa paaugstināšanas, bet decembra vidū Makrons paziņoja par minimālās algas paaugstināšanu un piekāpšanos arī attiecībā uz izteikti nepopulāro nodokļu palielināšanu pensionāriem.
Aizvadīto mēnešu laikā vairākkārt izraisījušās vardarbīgas protestētāju sadursmes ar policiju.
Francijas bandītiem un huligāniem
ex