Štībings, kuram ar viņa māsu Zuzannu Karolevsku ir četri bērni, vairāk nekā trīs gadus pavadījis cietumos, izciešot sodus, ko viņam par neatļautajām attiecībām piespriedusi Vācijas tiesa.
Strasbūras tiesa tagad nospriedusi, ka incesta aizliegums nepārkāpj tiesības uz privātās dzīves aizsardzību. Šo spriedumu trīs mēnešu laikā var pārsūdzēt ECT Lielajā palātā. Vācijā incests brāļa un māsas starpā ir kriminālnoziegums. Štībings jau ir izcietis vairākus cietumsodus, ieslodzījuma vietās pavadot kopumā trīs gadus.
Vācijas tiesas, tāpat kā ECT, apstiprinājušas incesta aizliegumu. Vācijas federālā konstitucionālā tiesa 2008.gadā apstiprināja zemākas instances tiesu spriedumus. Tiesneši norādīja, ka šis aizliegums neierobežo pilsoņu tiesības uz pašnoteikšanos, turklāt arī aizsargā ģimenes vērtības un nācijas veselību.
Štībings un viņa advokāts Endriks Vilhelms vēlējās panākt, lai incesta aizliegums Vācijā tiktu pilnībā atcelts.
Viņi uzskata, ka šis sociālais tabu ir sen jau novecojis, bet arguments par nācijas veselību nav pārliecinošs. Tādā gadījumā vajadzētu aizliegt laist pasaulē bērnus "sievietēm, kas ir vecākas par 40 gadiem, un invalīdiem", norādīja advokāts.
Patriks un Zuzanna ir auguši dažādās ģimenēs. Patriks ticis atdots bērnunamā, kad viņam bija trīs gadi, bet septiņu gadu vecumā viņš adoptēts.
Sasniedzis 24 gadu vecumu, viņš nolēma atrast savus bioloģiskos vecākus un iepazinās ar māsu, kurai tobrīd bija 16 gadi. Pēc mātes nāves jaunieši sāka dzīvot kopā, un no 2001. līdz 2006.gadam viņiem piedzima četri bērni, divi no viņiem - invalīdi.