EK Grieķijā tiek kritizēta par to, ka spiež valdību īstenot smagas reformas apmaiņā pret starptautisko aizdevumu no ES, Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Centrālās bankas (ECB).
IPA norādīja, ka EK apgalvojums, ka nedz komisija, nedz SVF un ECB par šo Grieķijas lēmumu nav zinājuši, nav attaisnojums. Asociācija norādīja, ka ES līgumi atzīst sabiedrisko raidorganizāciju sistēmu bloka dalībvalstīs par svarīgu aspektu mediju daudzveidības saglabāšanā un demokrātisko, sociālo un kulturālo vajadzību īstenošanā. "Komisijai ir pienākums rīkoties šajā gadījumā," uzsvēra IPA.
Asociācija arī norādīja, ka ERT lielās izmaksas un daudzu raidorganizācijas žurnālistu saikne ar vietējām politiskajām partijām neattaisno ERT slēgšanu.
Arī Starptautiskā Žurnālistu federācija (IFJ) un Eiropas Žurnālistu federācija (EFJ) ir aicinājušas Grieķijas valdību nekavējoties grozīt savu lēmumu par ERT slēgšanu. "Šie plāni ir vienkārši absurdi. Tas būs liels trieciens demokrātijai, mediju daudzveidībai un žurnālistikai kā sabiedriskajam labumam Grieķijā," norādīja EFJ prezidents.
Jau vēstīts, ka Grieķijas valdība otrdien negaidīti paziņoja, ka nekavējoties slēgs ERT un reorganizēs to, vēlāk atverot jaunā veidolā un ar ievērojami mazāku darbinieku skaitu.
ERT sāka raidīt 1938.gadā, un raidsabiedrība tika finansēta, pateicoties tiešajiem iedzīvotāju maksājumiem. Ik mēnesi pie elektroenerģijas rēķina bija pieskaitīti 4,30 eiro (3,02 lati), kas tika novirzīti sabiedriskajam medijam.