Miksers uzsvēra, ka lēmums var tikt pieņemts tikai pēc Eiropas Komisijas (EK) novērtējuma par Turcijas atbilstību uzņemšanas kritērijiem.
"Es neprognozēju, ka Eiropas Savienība šogad šajā jautājumā pieņems jebkādus lēmumus," viņš norādīja, Tallinā tiekoties ar ES ārlietu ministriem.
Miksers piebilda, ka EK novērtējums ir gaidāms nākamā gada sākumā.
Ministrs aicināja bloku attiecībās ar Turciju būt "ļoti uzmanīgiem".
"Apspriežot Turcijas kā kandidātvalsts statusu, mums vajadzētu apspriest arī nākotnes attiecības visos to aspektos un nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus, neizskatot šīs lietas visaptveroši," viņš brīdināja.
Attiecības starp ES un Ankaru pēdējo mēnešu laikā strauji pasliktinājušās, un arvien skaļāk izskan aicinājumi ES pārtraukt sarunas ar Turciju par iestāšanos blokā.
Vācijas kanclere Angela Merkele svētdien televīzijas debatēs pirms gaidāmajām Bundestāga vēlēšanām paziņoja, ka vēlas izbeigt sarunas par Turcijas pievienošanos ES.
Arī Merkele galvenais sāncensis - sociāldemokrātu līderis Martins Šulcs - debatēs solīja izbeigt sarunas par Turcijas iestāšanos ES, ja viņam izdosies kļūt par nākamo Vācijas kancleru.
Oficiālās iestāšanās sarunas ar Turciju tika sāktas 2005.gadā, kad beidzot izdevās pārvarēt vairāku ES dalībvalstu pretestību, tām bažījoties par bloka nākotni pēc tik lielas musulmaņu valsts uzņemšanas.
Taču sarunu temps bijis ļoti gauss un pēc pagājušā gadā Turcijā notikušā neveiksmīgā apvērsuma mēģinājuma tās faktiski apstājušās, jo Ankara puču izmantojusi kā ieganstu vēl aktīvākai politiskās opozīcijas un neatkarīgās preses apklusināšanai.
Decembrī ES dalībvalstis vienojās, ka jaunas sarunu sadaļas vairs netiks atvērtas, kamēr Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana režīms neatteiksies no kursa uz arvien pieaugošo autoritārismu.
ES un Turcija pagājušajā gadā noslēdza vienošanos, kas ļāva ierobežot migrantu plūsmu uz Grieķiju. Taču, attiecībām ar ES pasliktinoties, Ankara ir draudējusi anulēt vienošanos.