Kā vēsta Ēģiptes mediji, degvielas uzpildes stacijās trūkst visu veidu benzīna un dīzeļdegvielas. Pie benzīntankiem veidojas milzīgas rindas, taksometru vadītāji cenšas pierādīt, ka viņiem ir priekšroka salīdzinājumā ar citiem vieglo automobiļu šoferiem, šai drūzmā ir arī cietušie.
"Pirms krīzes ik dienas saņēmām 25 000 līdz 40 000 litrus degvielas, bet šobrīd - ne vairāk kā 10 000," portālam Ahram Online stāstījis kādas Exxon Mobil degvielas uzpildes stacijas darbinieks Kairā. No astoņiem žurnālistu apsekotajiem benzīntankiem degviela bijusi tikai divos.
Varasiestādes solījušas degvielas krīzi risināt. Finanšu ministrija ziņo, ka atvēlējusi 150 miljonus dolāru (82 miljonus latu) degvielas importēšanai. Ēģiptes naftas lietu ministrs Abdalla Gorabs paziņojis, ka tirgum papildus tiks piegādāti trīs miljoni litru benzīna, un tam vajadzētu atrisināt krīzi, kas turpinās no pagājušās svētdienas. Jau ap nedēļas vidu krīze tiešām sākusi atslābt.
Pēc ministra teiktā, krīzi izprovocējušas nepamatotas baumas par benzīna trūkumu, kas izraisījušas īstu degvielas pirkšanas drudzi. To savukārt izmantojuši bezīntanku saimnieki, paaugstinot degvielas cenas un daļu preces novirzot melnajā tirgū.
Šādas baumas varēja būt saistītas ar valdības apstiprināto plānu dažām rūpniecības nozarēm atcelt subsīdijas par izlietoto enerģiju, ko daudzi sapratuši arī kā subsīdiju anulēšanu benzīnam.
Jau ziņots, ka ceturtdienas pēcpusdienā Ēģiptē uz vairākām stundām tika sagrābti gūstā pieci tūristu autobusi, kuros atradās arī četri Latvijas pilsoņi un 19 Igaunijas pilsoņi, kā arī ēģiptiešu gids un tūrisma kompānijas Novatours igauņu pārstāvis. Autobusu kolonna bija ceļā no Luksoras uz Hurgadu, kad to apstādināja vietējie iedzīvotāji, kuri bija nobloķējuši ceļu. Situācijas risināšanā iesaistījās Ēģiptes tūrisma policija.
Ap četriem no rīta Latvijas vēstniecība saņēma apstiprinājumu, ka autobuss ar tūristiem veiksmīgi atgriezies Hurgadas viesnīcā. Vēstniecība saņēmusi arī informāciju, ka nekādi draudi cilvēkiem nav tikuši izteikti un nav liegta arī pārvietošanās autobusu tuvumā.
Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets jau izteica pieņēmumu, ka vietējos iedzīvotājus uz šādu rīcību, visticamāk, pamudinājušas kādas sasāpējušas problēmas un ārvalstu tūristi izmantoti, lai pastiprinātu spiedienu pret vietējām varasiestādēm.
Kā portālam Err.ee sacījis tūrisma firmas Reisiekspert pārstāvis, no šā viena gadījuma nevajadzētu spriest, ka Ēģiptē pasliktinājusies drošības situācija, turklāt par tūristiem no Eiropas aizvien tiek gādāts pastiprināti. Igaunijas Ārlietu ministrija nav mudinājusi savas valsts pilsoņus atturēties no braucieniem uz Ēģipti, tomēr ieteikusi krīzes laikā palikt kūrvietās un nedoties ekskursijās ārpus tām.