Karavīri tiks norīkoti "konkrētu objektu", arī valdības ēku, apsardzei, pavēstīja valdības preses sekretārs Benžamēns Grivo.
Pēc pagājušajā sestdienā protestu gaitā Parīzes Elizejas laukos pieredzētās vardarbības un laupīšanām Makrona centriskā valdība solījusi spert radikālus soļus pret protestētājiem.
"Mums vairs nav darīšana ar demonstrācijām, bet ar dumpiniekiem," prezidenta teikto citēja Grivo.
Nicā iekšlietu ministra Kristofa Kastanēra noteiktajā rajonā protesti tiks aizliegti, tviterī pavēstīja Nicas mērs Kristiāns Estrozī.
Paredzams, ka protesti tiks aizliegti arī citviet Francijā, arī Parīzes Elizejas laukos, nozīmīgākajos Bordo un Tulūzas rajonos.
"Līdz ar to tuvākās dienas būs izšķirošas," pēc Makrona vadītās iknedēļas valdības sēdes sacīja Grivo.
No amata atbrīvots Parīzes policijas priekšnieks un vēl divas augstas amatpersonas, kas bija izpelnījušās valdības pārmetumus, ka viņi policistiem likuši ievērot pārlieku savaldību. Tiesa gan, iepriekšējo nedēļu laikā kreisie, kā arī atsevišķi cilvēktiesību aktīvisti kritizēja policiju, ka tā pret protestētājiem bijusi vardarbīga.
"Valsts liks lietā visus līdzekļus - līdzekļus, kas ir pilnīgi bezprecedenta -, lai garantētu drošību Parīzes ielās un citviet," brīdināja Grivo.
"Dzelteno vestu" kustība radās novembra vidū kā reakcija uz plānotu degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā kustībā pret Makrona politiku. Protestētāji valkā atstarojošās dzeltenās vestes, no kā arī aizgūts šīs protestu kustības nosaukums.
Piekāpjoties protestētājiem, valdība sākotnēji paziņoja par atteikšanos no iecerētās degvielas nodokļa paaugstināšanas, bet decembra vidū Makrons paziņoja par minimālās algas paaugstināšanu un piekāpšanos arī attiecībā uz izteikti nepopulāro nodokļu palielināšanu pensionāriem.
Aizvadīto mēnešu laikā vairākkārt izraisījušās vardarbīgas protestētāju sadursmes ar policiju.
trusis nejaukais