Agri vai vēlu "tās būs nopietnākas debates", sacīja Mišels, kā vienu no tematiem, kas būtu rūpīgi jāizvērtē, minot ES un Izraēlas Asociācijas līgumu.
Eiropadomes priekšsēdētājs komentēja pārmetumus ES, ka tā neattiecas pret Izraēlu cilvēktiesību un starptautisko tiesību jomā tāpat kā pret Krieviju.
Ja ES vēlas panākt globālu ietekmi, blokam jāizvairās no dubultstandartu slazdiem, sacīja Mišels. Viņš uzsvēra, ka bloks ir konsekventi aicinājis ievērot starptautiskās tiesības. Ja ES to nedarīs, bloks zaudēs savu spēju pārliecināt pārējo pasauli, ka tas, ko Krievijas dara Ukrainā, ir nepareizi, viņš piebilda.
Tomēr viņš atzina, ka nav viegli panākt, lai 27 ES dalībvalstis vienojas par kopīgu viedokli, kas ir saskaņā ar starptautiskajām tiesībām un kas nav.
Pēc Mišela teiktā, pagājušajā nedēļā samitā Briselē vairāki ES līderi izvirzīja jautājumu par asociācijas līgumu ar Izraēlu. Viņš norādīja, ka ES ārlietu ministri jau apsprieda tirdzniecības līgumu.
Ņemot vērā kritiku par Izraēlas rīcību, veicot ofensīvas Gazas joslā un Libānā, reaģējot uz grupējumu "Hamas" un "Hizbollah" teroristu uzbrukumiem, Mišels uzskata, ka ir iespējamas augsta līmeņa ES sarunas par turpmākiem politiskās un ekonomiskās sadarbības ierobežojumiem ar Izraēlu.
Spānija un Īrija jau iepriekš ir aicinājušas Eiropas Komisiju (EK) pārskatīt Izraēlas atbilstību starptautiskajām tiesībām un cilvēktiesībām saistībā ar ES un Izraēlas tirdzniecības nolīgumu. Asociācijas nolīgums starp ES un Izraēlu attiecas uz rūpniecību, enerģētiku, transportu un tūrismu.