"Francija ir gatava palīdzēt, tomēr tā nevar uzņemties vadību vairāku iemeslu dēļ, kas ir saistīti ar Francijas koloniālo vēsturi. Man nešķiet, ka tas ir Francijas ziņā" - iejaukties militāri, lai izsistu no pozīcijām Mali nemierniekus, norādīja Sarkozī.
"Šajā pasaules daļā tas nav Francijas ziņā - darīt to, Francija var palīdzēt, bet tā nevar būt līderis," apliecināja prezidents, piebilstot, ka Parīze krīzes atrisinājumam varētu atbalstīt afrikāņu misiju.
Vienlaikus viņš norādīja, ka Mali, kā šķiet, manāms progress. Prezidents pauda gandarījumu, ka "progress vērojams notikumu attīstībā Mali, kur soli pa solim atgriežas konstitucionālā kārtība, jo par pagaidu prezidentu ir kļuvis parlamenta spīkers, un notiks vēlēšanas".
Pagaidu prezidents Dionkunda Traore, kurš no puča līderiem pārņēma varu ceturtdien, draudējis ar "totālu karu" pret tuaregu un islāmistu nemierniekiem, kas pēc valsts apvērsuma pārņēmuši varu valsts ziemeļdaļā.
Pučisti pārmeta iepriekšējai valsts vadībai, ka tā nespēj tikt galā ar tuaregu dumpi, tomēr, izmantojot pēc apvērsuma valstī radušos haosu, tuaregu un islāmistu nemiernieki pārņēma kontrolē valsts ziemeļu pusi, faktiski panākot valsts sadalīšanu.
Tuaregu nemiernieki - Azavādas atbrīvošanas nacionālā kustība - 6.aprīlī pasludināja neatkarīgas Azavādas valsts izveidošanu Mali ziemeļos.