Apzīmējums "biezpiena izstrādājums" šajā gadījumā produktam būtu kompliments - ekspertīzēs Krievijas konstatēts, ka Ļeva Tolstoja vārdā nosauktā piena kombināta ražotajā produktā nav ne miņas no piena taukiem.
Kombināts savam ražojumam dokumentācijā neuzrāda atsevišķus nosaukumus, bet gan norāda vienotu biezpiena izstrādājumu produkcijas līnijas nosaukumu - Fermera. Dokumentos teikts, ka produktos tauku saturs var būt no 4-35%. Divu veidu biezpiena izstrādājums tālāk pārdots ar nosaukumiem Slavjanskij un Pskovskij. Par to, ka prece nav īsts biezpiens, liecina jau izstrādājuma cena - proti, aptuveni 1,3 eiro kilogramā.
Atbildīgo dienestu uzmanību ar vietnes Fontanka palīdzību piesaistīja lasītāji, kuri sveramo biezpiena izstrādājumu bija iegādājušies kādā no Sanktpēterburgas guļamrajoniem. Gan "biezpiens" Slavjanskij, kuram it kā būtu jābūt ar 5% tauku saturu, gan 9% "biezpiens" Pskovskij, sildīšanas rezultātā aizdegas, nenonākot kontaktā ar atklātu liesmu. Degšanas gaitā abi izstrādājumi izdalījuši kodīgus dūmus, kuru smaka drīzāk atgādināja degošu plastmasu, nevis uzturā lietojamu produktu.
Izdevuma _Fontanka_ žurnālisti nolēma lasītāja sniegto informāciju pārbaudīt paši - iegādājās nelielu daudzumu no abiem produktiem un sildīja paraugus karotē uz gāzes prīmusa. Pavisam drīz biezpiens uzliesmoja, turklāt žurnāliste apstiprināja lasītāja teikto par degošai plastmasai raksturīgo smaku. Turklāt 9% biezpiena izstrādājums turpināja patstāvīgi degt vairāk 10 minūtes pēc tam, kad to vairs nesildīja ar prīmusa palīdzību. Beigās biezpiens karotē bija pārvērties melnā, lipīgā masā.
Pašlaik Krievijas patērētāju tiesību aizsardzības dienests (Rospotrebnadzor) minēto produktu pārdošanu apturējis uz 90 dienām, kuru laikā tiks veiktas tālākas pārbaudes.Jāatgādina, ka embargo sekas sāpīgi izjūt ne tikai Krievijas patērētāji, bet arī Latvijas piensaimnieki - arī jūnijā piena iepirkumu cenas turpināja lejupslīdi, pašmāju lauksaimniekiem sagādājot pamatīgus zaudējumus.
dusegubka