"Mēs vienmēr esam teikuši, ka vienpusējas sankcijas nenāk par labu. Tās sagrauj sadarbības pieeju jebkurā krīzē," uzturoties Tadžikistānas galvaspilsētā, žurnālistiem sacīja S. Lavrovs. "Mēs esam pret vienpusējām sankcijām.
Jāatgādina, ka ES piektdien noteica embargo jēlnaftas importam no Sīrijas. Tomēr, neraugoties uz šo aizliegumu, Eiropas uzņēmumi ir tiesīgi līdz 15. novembrim turpināt pildīt šobrīd spēkā esošajos piegāžu līgumos noteiktās saistības.
Līdzās jēlnaftas importa aizliegumam Brisele arīdzan paplašināja to personu sarakstu, kurām saistībā ar Sīrijas drošības spēku vardarbīgo vēršanos pret protestētājiem iesaldēti līdzekļi un noteikts ceļošanas aizliegums. Sankcijas tāpat vērstas pret trim uzņēmumiem, to vidū ir arī viena banka.
ES nonāk 95% Sīrijas eksportētās jēlnaftas. Lēmums par aizliegumu investēt Sīrijas naftas sektorā gan vēl nav pieņemts, taču šādas sankcijas pret Sīriju varētu tikt vērstas nākotnē, ja situācija turpinās pasliktināties.
Krievija līdz ar Ķīnu pastāvīgi iebildusi pret Rietumu aicinājumiem noteikt pret Damasku sankcijas. Maskavas un Pekinas pārstāvji boikotēja arī ANO Drošības padomes sēdi, kurā bija paredzēts apspriest Sīrijas jautājumu.
Krievija uzstāj, ka Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam jādot pietiekami daudz laika, lai viņš varētu īstenot apsolītās reformas. Maskava arī atzinusi, ka turpina ieroču piegādes Sīrijai.
Pēc viesošanās Damaskā Krievijas ārlietu ministra vietnieks Mihails Bogdanovs pirmdien paziņoja, ka Maskavas politika pret Sīriju nav mainījusies.