Vēl 28.maijā Jalons uzsvēra, ka Izraēla zinās, kā rīkoties, ja Krievija tiešām Sīrijai piegādās pretgaisa aizsardzības sistēmas. Šāds ministra izteikums tika uzskatīts par norādi uz iespējamu militāru rīcību. Izraēla jau šogad veikusi Sīrijā vairākus gaisa uzlidojumus, cenšoties nepieļaut ieroču piegādi Libānas šiītu kustības Hizbollah kaujiniekiem.
Piektdien vairāki Krievijas laikraksti vēstīja, ka Maskava vēl nav piegādājusi Damaskai "zeme-gaiss" tipa raķetes "S-300", skaidrojot, ka pretgaisa aizsardzības sistēmas šogad nebūs iespējams nodot Sīrijai. Šāda informācija gan bija pretrunā paša Sīrijas prezidenta Bašara al Asada pagājušajā nedēļā izskanējušajiem apgalvojumiem, ka daļa no pretgaisa aizsardzības sistēmām no Maskavas jau saņemtas. Tiek uzskatīts, ka S-300 sistēmu nonākšana Sīrijas režīma pārziņā apgrūtinātu iespējamos Izraēlas gaisa uzlidojumus Sīrijā.
Tikmēr Jalons pirmdien arī norādīja, ka Sīrijas režīma kontrolē šobrīd atrodas ne vairāk kā 40% valsts teritorijas un nemiernieki sagrābuši "vismaz četrus Damaskas rajonus". Ministrs arī apstiprināja, ka Izraēla Golānas augstienēs izveidojusi lauka hospitāli, lai sniegtu medicīnisko palīdzību cietušajiem, kas ierodas no Sīrijas. "Tas ir humāns žests. Taču Izraēla negrasās atvērt bēgļu nometni" civiliedzīvotājiem, kas bēg no nemieru pārņemtās Sīrijas, piebilda Jalons.