Izraēla bažījas, ka ķīmiskie ieroči varētu nonākt nemiernieku rokās. "Asads veic sagatavošanās darbus ķīmisko ieroču izmantošanai. Viņš vēl nav devis rīkojumu, taču viņš tam gatavojas," konferences delegātiem skaidroja Izraēlas militārā izlūkdienesta vadītājs, vienlaikus uzsverot, ka Sīrijas režīms joprojām nav zaudējis kontroli pār ķīmisko ieroču krājumiem, militāro tehniku un gaisa spēkiem.
Savukārt Izraēlas armijas štāba priekšnieks ģenerālleitnants Bennijs Gancs šajā pašā konferencē šonedēļ atzina, ka aizvien spēcīgāki kļūst "teroristiskie grupējumi", kas cīnās līdzās nemierniekiem, kuri vēlas gāzt Asada režīmu.
"Situācija Sīrijā kļuvusi īpaši bīstama. Teroristu organizācijas kļūst arvien spēcīgākas. Viņi pašreiz cīnās pret Asadu, taču kaut kad nākotnē viņi varētu pavērsties pret mums," brīdināja Gancs.
Nemierniekiem cīņā pret Asada režīmu pievienojušies vairāki radikālo islāmistu grupējumi, tostarp džihādisti Al Nusra. Pēc Kohavi vērtējuma, Asada režīma krišana atstātu negatīvu ietekmi uz viņa sabiedrotajiem - Irānu un Libānas šiītu grupējumu Hizbollah.
"Irāna un Hizbollah dara visu, kas ir to spēkos, lai palīdzētu Asada režīmam," atzina Kohavi. "Viņi veido Hizbollah apmācītu un Irānas finansētu armiju, kurā pašreiz ietilpst 50 000 vīru, bet plānots viņu skaitu palielināt līdz 100 000." "Irāna un Hizbollah arīdzan gatavojas dienai, kad būs kritis Asada režīms, kad viņi izmantos šo armiju, lai aizsargātu savus īpašumus un intereses Sīrijā," pārliecināts Kohavi.