Islāma simbols
Lakata valkāšana sabiedriskās vietās Turcijā tiek uzskatīta par politiskā islāma simbolu. Sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka aptuveni divas trešdaļas Turcijas sieviešu nēsā lakatu, lai ievērotu islāma prasības par piedienīgumu.
Sievietēm, kas nēsā lakatu, ir liegta iespēja mācīties augstskolā, jo viņas netiek ielaistas universitātes teritorijā. Daudzas sievietes ir saniknotas par Konstitucionālās tiesas spriedumu. "Es jūtos satriekta un bezcerīga. Šajā valstī es vairs nejūtos līdztiesīga," ziņu aģentūrai Reuters stāsta 29 gadus vecā Ezra Altinaja Ozbedžeteka, kas 19 gadu vecumā bija spiesta pamest augstskolu. "10 gadu esmu skatījusies, kā cilvēki iestājas universitātē un pabeidz to, bet es varu tikai sēdēt un skatīties."
Valdības krīze
Konstitucionālā tiesa uzskata, ka lakatu aizliegums ir atbilstošs Turcijas konstitūcijai, kas Turciju raksturo kā "laicīgu un demokrātisku republiku". Turcijas prese secina, ka tiesas lēmums ir smags trieciens valdošās Taisnīguma un attīstības partijas (AKP) vadībai, jo varētu signalizēt par iespējamo AKP aizliegšanu. Prokuratūra pieprasa aizliegt AKP, jo šīs partijas mērķis esot nodibināt Turcijā islāmisku režīmu. Kā piemērs tiek minēts valdības mēģinājums atcelt lakatu aizliegumu. "Lēmums par AKP slēgšanu kļuvis neizbēgams," secina laikraksts Vatan. Prokuratūra arīdzan vēlas aizliegt darboties politikā 71 valdošās partijas biedram, ieskaitot premjeru Redžepu Tajipu Erdoanu un prezidentu Abdullu Gilu. Iespējams, ka AKP biedri varētu izveidot jaunu partiju un cīnīties par uzvaru ārkārtas vēlēšanās.