Rīgā +16 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

VEF Rīga basketbolisti zaudē cerības sasniegt VTB Vienotās līgas izslēgšanas turnīru

Pēc Krievijas komandas Volgogradas Krasnij oktjabr panākuma Latvijas čempionvienība VEF Rīga svētdien zaudēja cerības sasniegt VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) izslēgšanas turnīru.

Savā pēdējā mačā Krasnij oktjabr, kurā par galvenā trenera palīgu strādā latviešu speciālists Ēriks Visockis, ar rezultātu 84:72 (23:16, 29:18, 24:23, 8:15) pieveica Ukrainas komandu Mariupoles Azovmaš.

Uzvarētājiem pa 21 punktam guva Vons Veifers un Villijs Dīns, kurš arī izpildīja 12 rezultatīvas piespēles, bet 14 punktus pievienoja savulaik Ventspils komandā spēlējušais Bernards Kings.

Savukārt Azovmaš rindās pa 17 punktiem sameta Igors Zaicevs un Kirils Natjažko.

Šim mačam bija plānots risināties Mariupolē, tomēr Ukrainas iekšpolitiskās situācijas dēļ tas tika pārcelts uz Volgogradu.

Līdz ar to B apakšgrupas kopvērtējumā Krasnij oktjabr ar astoņiem panākumiem 18 spēlēs garantēja vismaz sesto vietu. No tās jau par divu uzvaru tiesu atpaliek VEF Rīga, kas savā pēdējā mačā pirmdien uzņems Kazahstānas klubs Astana ar latvieti Jāni Blūmu ierindā.

Kā zināms, VEF Rīga basketbolisti zaudējuši iepriekšējās piecās VTB Vienotās līgas spēlēs.

VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā katra komanda savā grupā aizvadīs pa 18 spēlēm. Pēc apakšgrupu sacensībām pa sešām labākajām komandām no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Pirmo divu vietu ieguvēji automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīs astotdaļfinālu.

Jau zināmas visas izslēgšanas turnīra dalībnieces. No A apakšgrupas jau ceturtdaļfinālā iekļuvušas Kazaņas Unics un Viļņas Lietuvos rytas komandas, kurām seko Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ, Ņižņij Novgorod, Krasnojarskas Jeņisej un Latvijas speciālista Gundara Vētras trenētā Sanktpēterburgas Spartak, bet B grupā pirmās divas vietas ieņems Maskavas apgabala Himki un Maskavas CSKA, bet astotdaļfinālā sacentīsies Ļubercu Triumf, Astana, Samāras Krasnije kriļja un Krasnij oktjabr.

Jau zināms, ka Spartak savā astotdaļfināla pārī tiksies ar Triumf.

Zīmīgi, ka A grupā izslēgšanas spēlēm būtu kvalificējusies Ukrainas komanda Doņeck, tomēr valstī valdošās situācijas dēļ tā izstājās no turnīra.

VTB līgas pērnajā regulārajā sezonā VEF Rīga ar 11 uzvarām 18 spēlēs izcīnīja ceturto vietu B grupā, bet izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 nācās piekāpties bijušā trenera Rima Kurtinaiša trenētajai Maskavas apgabala Himki vienībai.