Rīgā +19 °C
Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

VEF Rīga Vienotās līgas spēlē smagi zaudē kopvērtējuma tuvākajai konkurentei Jeņisej

Latvijas basketbola klubs VEF Rīga VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā spēlē Sibīrijā svētdien ar rezultātu 71:88 (21:19, 12:21, 17:22, 21:26) kapitulēja kopvērtējuma galvenajai konkurentei Krasnojarskas Jeņisej.

Pirms šī mača abām komandām bija vienāda uzvaru un zaudējumu bilance, bet tagad kļuvis skaidrs, ka VEF Rīga, visticamāk, regulāro sezonu noslēgs septītajā pozīcijā.

Aizvadītajā mačā pirmajās minūtēs aizsardzība bija pārāka ar uzbrukumu, bet pēc tam rezultativitāte auga un pēc desmit minūtēm VEF Rīga atradās priekšā ar 21:19. Tomēr otrās ceturtdaļas otrajā pusē Jeņisej iespēlējās un ieguva pārsvaru, kas pēc puslaika ļāva būt priekšā ar septiņiem punktiem.

Četras minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām VEF Rīga komanda pietuvojās līdz trim punktiem, tomēr uz to ar trim tālmetieniem pēc kārtas atbildēja Jeņisej, mājiniekiem sasniedzot lielāko pārsvaru mačā un pirms pēdējām desmit minūtēm VEF Rīga jau zaudēja ar 50:62. Savukārt ceturtās ceturtdaļas sākums rīdziniekiem bija pagalam neveiksmīgs un jau pirmajās piecās minūtēs Jeņisej pārsvars pārsniedza 20 punktus, turpinājumam risinoties bez intrigas.

Rīdziniekiem aizvadītajā mačā 16 punktus iemeta Mareks Mejeris, bet pa 11 punktiem guva Jānis Blūms un Kristofers Ričardss, kuram bija arī astoņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Jeņisej rindās 18 punktus iemeta nigērietis Suleimans Braimohs, kamēr ar 14 punktiem izcēlās Tonijs Teilors.

Kopvērtējumā tagad Jeņisej ar 12 panākumiem 22 mačos ieņem sesto vietu, bet VEF Rīga ar 11 uzvarām ir pozīciju zemāk.

Savukārt astotnieku ar deviņām uzvarām 21 cīņā noslēdz Kazahstānas vienība Astana.

Pirmā apļa spēlē janvāra sākumā Rīgā sīvā cīņā Latvijas klubs ar 84:81 uzvarēja Jeņisej.

Tagad rīdziniekiem Vienotās līgas pamatturnīrā jāaizvada vēl tikai divi mači - nākamajā ceturtdienā Rīgā viesosies spēcīgā Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ, bet regulārais čempionāts tiks noslēgts 23.aprīlī viesos pret Saratovas Avtodor vienību.