Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Ventspils basketbolisti triumfē LBL regulārajā turnīrā

Pašreizējie valsts čempioni Ventspils trešdien izbraukumā ar 77:68 (17:18, 15:12, 21:21, 24:17) Kurzemes derbijā pieveica Liepāja/Triobet un nodrošināja pirmo vietu Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā turnīra kopvērtējumā.Ventspils kluba sastāvā pa 17 punktiem iemeta Žanis Peiners un Džerajs Grānts, kuram arī 11 atlēkušās bumbas.

Tikmēr 12 punktus pievienoja Trojs Bārnīss.Savukārt Liepāja/Triobet rindās 18 punktus guva Lauris Blaus, bet par vienu mazāk guva Mareks Jurevičus.Kā jau varēja gaidīt, starp abām komandām tika aizvadīta spraiga spēkošanās, cīņai ritot punkts punktā. Trīs minūtes līdz pirmā puslaika beigām ventspilniekiem izdevās izvirzīties vadībā ar 30:26, taču atlikušajā laikā viņi neguva ne punkta, kas vadību jau ļāva pārņemt mājiniekiem - 32:30 pēc pirmā puslaika par labu Liepājas klubam.Otrā puslaika sākums aizritēja pēc līdzīga scenārija, vienībām aizvadot spraigu dueli. Tomēr noslēdzošo ceturksni labāk sāka ventspilnieki, 34.minūtē panākot astoņu punktu handikapu (63:55). Liepājnieki metās atspēlēties, taču tas nebija diez ko sekmīgi, jo mazāk nekā trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Grānts panāca jau 72:60 par labu Ventspils komandai.Nākamajos uzbrukumos Liepāja/Triobet guva sešus punktus pēc kārtas un atkal atjaunoja intrigu, kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas mazāk nekā divas minūtes. Tiesa, mājiniekiem tā arī neizdevās pietuvoties tiktāl, lai varētu atkal iesaistīties cīņā par uzvaru.Šī Ventspils komandai bija pēdējā spēle šīs sezonas regulārajā turnīrā, bet uzvara tajā ļaus izslēgšanas spēles sākt no pusfināla fāzes. Tikmēr liepājnieki LBL pamatturnīru noslēgs trešajā pozīcijā, lai gan vēl viens mačs viņiem vēl jāaizvada.Abas vienības LBL turnīrā šosezon pirms tam bija tikušās vienreiz, kad pagājušā gada novembrī uzvaru ar 81:76 viesu laukumā izcīnīja _Liepāja/Triobet._Liepājas klubam pēc zaudējuma Ventspilij pārtrūkusi piecu uzvaru sērija.Jau vēstīts, ka pirms tam trešdien vietu LBL izslēgšanas spēlēs nodrošināja Barons/LDz komanda, tādejādi ir zināmas visas sešas play-off dalībnieces.Zināms, ka izslēgšanas spēles no pusfināla sāks Ventspils un VEF Rīga, bet ceturtdaļfināla pāros Liepāja/Triobet tiksies ar Barons/LDz, bet Jūrmala/Fēnikss spēkosies ar Jēkabpili, tādejādi atkārtojot pagājušās sezonas bronzas sēriju.Regulāro turnīru līderes godā ar 15 uzvarām 18 spēlēs noslēdza valsts čempione Ventspils, bet otrajā vietā ar astoņiem panākumiem desmit cīņās ir VEF Rīga komanda, kurai ar 23 panākumiem 30 mačos seko Liepāja/Triobet.Jūrmala/Fēnikss ar 17 uzvarām 29 cīņās ir ceturtā, piektajā vietā ar 16 uzvarām 30 spēlēs atrodas Jēkabpils, bet Barons/LDz ieņem sesto pozīciju ar 15 uzvarām.Tikmēr Valmiera un Jelgava ar 13 uzvarām 30 mačos atrodamas attiecīgi septītajā un astotajā vietā, bet pastarīšu _Latvijas Universitātes un Saldus_ rēķinā ir pa septiņām uzvarām.