Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Warriors basketbolistiem vismaz divas nedēļas nāksies iztikt bez sava līdera Karija

Pašreizējiem Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempioniem Goldensteitas Warriors vismaz divas nedēļas nāksies iztikt bez sava līdera Stīvena Karija, kurš guvis ceļgala traumu.

Savainojumā pagājušās sezonas NBA vērtīgākais spēlētājs Karija iedzīvojās svētdien Warriors uzvarētā Rietumu konferences ceturtdaļfināla spēlē pret Hjūstonas Rockets.

Karijs traumas dēļ spēli nepabeidza, bet pirmdien viņa labās kājas ceļgalam tika veikta magnētiskā rezonanse, kurā konstatēts ceļgala saišu sastiepums.

"Pēc divām nedēļām tika veikta atkārtota izmeklēšana, bet līdz tam Stīvens Karijs nespēlēs," paziņoja Warriors komanda.

Traumu rezultatīvais basketbolists guva pirmajā puslaikā spēlējot aizsardzībā un paslīdot uz uz slapjas laukuma grīdas. Otrā puslaika sākumā Karijs centās atgriezties spēlē, tomēr sajūtot diskomfortu laukumu pameta un devās uz ģērbtuvēm.

Karijs potītes savainojuma dēļ jau izlaida sērijas otro un trešo spēli, bet ceturtajā atgriezās ierindā.

Jau ziņots, ka Warriors Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā pret Rockets ir vadībā ar 3-1 un trešdien, kad tiks aizvadīta piektā spēle, var nodrošināt iekļūšanu nākamajā kārtā.

Karijs ir pēdējo gadu labākais līgas tālmetienu izpildītājs. Šosezon viņš realizēja 402 trīspunktu metienus, labojot NBA rekordu.

Pērn NBA izslēgšanas spēlēs Karijs bija viens no komandas vilcējiem. savukārt šosezon viņa sniegums ļāva Goldensteitas komandai pārspēt vienu no nozīmīgākajiem NBA rekordiem, jo regulārajā sezonā Warriors izcīnīja 73 uzvaras 82 spēlēs.

Iepriekšējo rekordu, kas kopš 1995./1996.gada sezonas piederēja Čikāgas Bulls komandai, Warriors pārspēja par vienas uzvaras tiesu.