Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Andris Biedriņš palīdz Warriors pārtraukt deviņu zaudējumu sēriju

Deviņu spēļu zaudējumu sēriju pārtraukuši Goldensteitas Warriors basketbolisti, kuri NBA regulārā turnīra spēlē izbraukumā ar 112:102 pārspēja līgas pastarīti Oklahomsitijas Thunder. Warriors savainojumu dēļ nevarēja palīdzēt divi rezultatīvākie komandas spēlētāji Stīvens Džeksons un Korijs Magete, tāpēc līdera lomu uzņēmās Andris Biedriņš, gūstot 17 punktus un izcīnot 21 atlēkušo bumbu.

Warriors jau spēles sākumā iekrāja nelielu astoņu punktu pārsvaru, metot ar 72 procentu precizitāti. Arī otrā perioda sākumā viesu komanda nebija apturama un veica 18:5 izrāvienu, panākot jau 19 punktu pārsvaru. NBA apskatnieki šajā panākumā īpaši izcēla Biedriņa lomu cīņā par atlēkušajām bumbām, kas neļāva Thunder izdarīt liekus metienus. Pēdējā perioda sākumā Goldensteitas komanda jau bija ieguvusi 21 punkta pārsvaru, kad aktivizējās laukuma saimnieku līderis Kevins Djurants. Viņš ceturtajā ceturtdaļā guva 19 punktus, 39 sekundes pirms beigām panākot pat 99:104. Vēl sešas sekundes vēlāk Thunder panāca 102:105, taču Morova soda metieni nodrošināja Warriors drošu pārsvaru pēdējās sekundēs.„Sajūta ir tāda, it kā mēs būtu uzvarējuši pasaules čempionātā,” pēc spēles atklāja Warriors galvenais treneris Dons Nelsons. „Mēs vienkārši atradām ceļu. Mums vajadzēja kaut ko, lai salauztu šo burvestību.”Latvijas izlases basketbolists Andris Biedriņš pēc spēles atklāja, ka tas bija ļoti svarīgs mačs: „Visiem bija jautri, visi dalīja bumbu tieši tā, kā tā bija jādala.” Biedriņš laukumā pavadīja 40 minūtes un 24 sekundes, realizēja 7/15 divpunktu metieniem un 3/7 soda metieniem. Sešas atlēkušās bumbas tika izcīnītas uzbrukumā, 15 – pie sava groza. Latvijas basketbolists atdeva piecas rezultatīvas piespēles, trīs reizes pārtvēra bumbu, sešas reizes kļūdījās, divreiz bloķēja pretinieku metienus. Rezultatīvākais Warriors rindās bija Džamals Kraufords, kurš guva 19 punktus, ar 15 punktiem izcēlās Brendans Raits un Entonijs Morovs, 14 punkti Kelenas Azubikes, bet 13 – Marko Belinelli rēķinā. Oklahomsitijas līderis Kevins Djurants guva 41 punktu un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Warriors ar sešām uzvarām 21 spēlē ieņem 11. vietu rietumu zonā, bet Thunder ar 2 uzvarām 22 mačos ir pēdējie.