Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

ASK Rīga - finālā!

ASK Rīga basketbolisti piektdien izcīnīja uzvaru Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas ceturtajā spēlē, ar 78:74 pieveicot Ventspili. Visā sērijā rīdzinieki uzvarēja ar 3-1. Trešdien Barons/LMT un ASK Rīga tiksies pirmajā finālspēlē. Ventspilij un VEF Rīgai būs jācīnās par bronzas medaļām.

Jauna spēle, jauni varoņi. Pirmajās desmit minūtēs ventspilnieku spēlētāji Naknamara un Vītols realizēja pa trim tālmetieniem katrs, viesiem nodrošinot desmit punktu pārsvaru (29:19). Tomēr veiksme trīspunktu metienos no viņiem spēles otrajā ceturtdaļā novērsās. Savukārt ASK Rīga aktivizēja gan aizsardzību, gan uzbrukumu, vairākas reizes piespiežot ventspilnieku treneri Okornu ņemt pārtraukumu. Tomēr mājinieku ofensīvu apturēt neizdevās. Ja rīdziniekiem otrajā puslaikā izdosies nepazaudēt atrasto spēles ritmu, tad Ventspilij būs grūti atrast pietiekami iespaidīgus pretargumentus.

Lai gan spēles otrajā daļā rīdzinieki atkal iekrāja pat desmit punktu pārsvaru, tomēr cīņas turpinajuma ventspilnieki pat atguva neizšķirtu. Tomēr mazas neprecizitātes un kļūdas, kuras tūliņ pat izmantoja ASK Rīga, neļāva kurzemniekiem lolot lielas cerības uz panākumu.

Tomēr uzvaras liktenis izšķīrās pēdējā minūtē. Maknamara realizēja divus no četriem soda metieniem, samazinot rīdzinieku pārsvaru līdz 74:75, taču vairāk neko nespēja paveikt. Pusminūti pirms spēles beigām Jahovičs realizēja vienu soda metienu, bet 12 sekundes pirms finālsvilpes Miledžs guva vēl divus punktus un nodrošināja ASK Rīgai uzvaru.