Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Bertāns laukumā dodas pēdējā minūtē; Spurs pārtrauc zaudējumu sēriju

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns svētdien tika laukumā vien pēdējā minūtē Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Sanantonio Spurs komanda viesos ar 110:94 (25:20, 25:33, 26:21, 34:20) uzvarēja līgas vicečempioni Klīvlendas Cavaliers, pārtraucot četru zaudējumu sēriju.

Šī bija Spurs pēdējā spēle tā dēvētajā rodeo izbraukumā, kurā sešos mačos tika piedzīvotas četras neveiksmes.

Bertāns pēc komandas neveiksmju sērijas zaudējis vietu Spurs sastāvā un šoreiz laukumā tika vien brīdī, kad uzvara jau bija nodrošināta.

Aizvadītajā mačā trīs ceturtdaļas ritēja ļoti līdzīgi un tajās lielākais kādas komandas pārsvars bija astoņi punkti. Tomēr ceturtajā ceturtdaļā Spurs iemeta pirmos 11 punktus, tobrīd panākot 87:74 un novedot maču līdz uzvarai.

Rezultatīvākais Spurs komandā ar 27 punktiem bija Lemarkuss Oldridžs, kamēr 22 punktus sameta Denijs Grīns.

Savukārt Bertāns nospēlētajā 61 sekundē pie bumbas netika.

Latvietis šogad bija ieguvis stabilu vietu vienības sastāvā un iepriekšējā mačā, kurā viņš nospēlēja 14 minūtes, tika aizvadīts otrs mazākais spēles laiks 2018.gadā. Savukārt tagad pēc neveiksmīgām vairākām iepriekšējām cīņām latvietis tik maz nospēlēja pirmoreiz kopš 28.decembra spēles ar Kristapa Porzinģa pārstāvēto Ņujorkas Knicks vienību.

Vismaz pāris sekundes Bertāns laukumā bijis katrā mačā kopš 3.novembra.

Tikmēr Cavaliers komandu no neveiksmes neglāba Lebrona Džeimsa 33 punkti, 13 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles.

Spurs ar 36 uzvarām 61 spēlēs atgriezās trešajā vietā Rietumu konferencē, kamēr Cavaliers ar 35 uzvarām 59 cīņās ir trešajā pozīcijā Austrumu konferencē.

Bertāns palicis šosezon vienīgais latviešu basketbolists NBA. Kā vēstīts, Ņujorkas Knicks latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis 7.februārī sarāva ceļgala krusteniskās saites, kas viņu no basketbola atturēs uz daudziem mēnešiem.

Vītoliņš: Šī bija mūsu labākā spēle turnīrā

Pret Slovākijas izlasi parādītais sniegums bijis labākais, kādu šajā turnīrā Latvijas hokejisti ir demonstrējuši, pēc uzvaras pasaules čempionāta mačā sarunā ar žurnālistiem sacīja valstsvienīb...