Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

BK Ventspils ar uzvaru sāk FIBA Izaicinājuma kausa izcīņu

BK Ventspils basketbolisti FIBA Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņas pirmās kārtas spēlē otrdien Ukrainā ar 82:71 (34:37) pārspēja Južnijas komanda Himik. Pirmās ceturtdaļas lielāko daļu vadībā ar dažu punktu starpību bija viesi. Lielāko pārsvaru ventspilnieki ieguva priekšpēdējā minūtē, kad gūstot desmito savas komandas punktu pēc kārtas, Rašads Andersons panāca 19:14.

Uz Andersona rezultativitāti otrajā ceturtdaļā mājinieki atbildēja ar vairākiem bijušā ASK Rīga kluba līdera Kērtisa Miledža precīziem raidījumiem un ātri vien atguva vadību (27:23). Atpūtā ejot, trīs punktu handikaps Himik basketbolistiem.Trešās ceturtdaļas vidū veiksmīga uzbrukumu sērija izdevās Ventspils basketbolistiem un ar Kuzminska, Andersona un J.Strēlnieka pūlēm viņi sasniedza lielāko starpību mačā - 57:47.Spēles pēdējā posmā Južnijas komanda spēja starpību samazināt līdz trim punktiem, tomēr BK Ventspils vadību neatdeva ne uz brīdi.Rezultatīvākie viesu sastāvā bija Rašads Andersons (27 p.), Sauļus Kuzminsks (15) un Jānis Strēlnieks (12).B grupas otrajā spēlē otrdien tiekas Frankurtes Skyliners ar 78:83 (37:33) zaudēja Haifas Maccabi basketbolistiem. Vācijas klubs būs ventspilnieku nākamie pretinieki 24.novembrī paredzētajā spēlē.Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņas - trešā prestižākā klubu turnīra - pirmajā posmā komandas apakšgrupās aizvadīs divu apļu turnīru. Divas labākās kvalificēsies nākamajai kārtai.