Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

BK Ventspils viesos izcīna uzvaru pār Haifas Maccabi basketbolistiem

Basketbola klubs Ventspils FIBA Izaicinājuma kausa izcīņas B grupas turnīra pirmo apli beidzis ar uzvaru izbraukuma spēlē pret Izraēlas klubu Haifas Maccabi – 86:80 (47:28). Aizvadītajās trijās spēlēs ventspilnieki izcīnījuši divas uzvaras un turnīra tabulā ieņem pirmo vietu.Maču Izraēlā viesi iesāka ļoti sekmīgi – precīzi apdraudēja mājinieku grozu, bija pārliecinoši labāki cīņā par atlēkušajām bumbām un strauji audzēja pārsvaru (11:3, 22:9, 31:16).

Otrās ceturtdaļas sākumā laukuma saimnieki ofensīvu nedaudz piebremzēja, taču ne vairāk – BK Ventspils saglabāja solīdu starpību un pēc J.Strēlnieka pieciem punktiem pēc kārtas sasniedza lielāko pārsvaru 47:26.Trešajā ceturtdaļā Maccabi basketbolisti starpību pamazām samazināja līdz 46:61, turpināja cīnīties, un pašās beigās viesiem bija arī vairs tikai +6. Tomēr iepriekš izlieto ūdeni cīņas izskaņā mājinieki sasmelt vairs nepaspēja.Rašads Andersons Ventspils kluba labā guva 26 punktus.Otrajā B grupas trešās kārtas spēlē Južnijas Himik, pateicoties Kērtisa Milidža precīzajam tālmetienam četras sekundes līdz pamatlaika beigām, ar 61:60 (19:26) pārspēja Frankfurtes Skyliners vienību.

B grupā BK Ventspils ir divas uzvaras (trijās spēlēs), Maccabi un Himik pa 1 (2), Skyliners 1 (3). Divas labākās komandas kvalificēsies otrajam posmam.

Nākamā spēlē ventspilniekiem paredzēta 8.decembrī savā laukumā pret Himik vienību.