Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

BK Ventspils, Zemgale un VEF Rīga uzvar LBL čempionāta spēlēs

Latvijas basketbola līgas līdervienību ASK Rīga un BK Ventspils spēlē trešdien panākumu izcīnīja ventspilnieki – 68:66 (11:13, 30:33, 48:53). Vēl uzvaras izcīnīja Zemgale un VEF Rīga komandas.ASK un BK Ventspils basketbolisti bija uzvarējuši astoņās no līdzšinējām desmit spēlēm. Cīņu krietni veiksmīgāk iesāka viesi, panākot 11:3 pārsvaru.

Taču rīdzinieki ātri atspēlējās un pēc rezultatīvi nospēlētā otrā puslaika sākuma paši panāca lielāko pārsvaru spēlē – 40:31.Taču arī šī starpība nenoturējās ilgi, un atlikušajā laikā laukumā ritēja līdzīga cīņa. Sešas sekundes līdz beigām Dairis Bertāns panāca neizšķirtu 66:66, taču tūdaļ izpelnījās personisko piezīmi, un Bernards Kings realizēja divus soda metienus.Ventspilnieku labā Mareks Jurēvičus guva 23 un Kings 17 punktus. ASK Rīga rindās pa 17 punktiem guva Bertāns un Ernests Kalve.Jelgavā Zemgales basketbolisti ar 99:94 (21:26, 43:48, 69:71) uzvarēja Gulbenes ASK/Buki komandu, informēja Gulbenes klubs. Savukārt VEF Rīga Saulkrastos pārspēja Ķeizarmežu 77:69 (31:18, 46:36, 61:58), ziņoja Latvijas Basketbola savienība.Vefieši pirmā puslaika vidū bija iekrājuši pat 18 punktu pārsvaru (36:18). Taču veiksmīgi aizvadītais otrā puslaika sākums Ķeizarmeža basketbolistiem ļāva no 36:46 panākt 50:51 un atjaunot intrigu spēlē.Ceturtās ceturtdaļas sākumā VEF Rīga basketbolisti tomēr atguva pārsvaru, ko nosargāja līdz spēles beigām.Uzvarētāju labā Jevgeņijs Koļesņikovs guva 33, Jurijs Aleksejevs 14 un Māris Gulbis 12 punktus. Ķeizarmeža sastāvā ar 22 punktiem atzīmējās Reinis Strupovičs un ar 16 Lauris Blaus.Zemgales basketbolisti cīņā pret gulbeniešiem bija iedzinējos lielāko daļu spēles – lielākais ASK/Buki komandas pārsvars bija desmit punkti. Mājinieki tomēr pamazām deldēja starpību, ceturtās ceturtdaļas vidū panāca neizšķirtu 73:73, bet pēc tam arī izvirzījās vadībā 80:76. Atlikušajā laikā cīņa ritēja punkts punktā, līdz pēdējā minūtē laukuma saimnieki tomēr nodrošināja septīto uzvaru turnīrā.

Ilmārs Bergmanis jelgavnieku labā guva 31 punktu, Edgars Krūmiņš 21 punktu. ASK/Buki rindās Gundars Rauza guva 26 un Uldis Rudzītis 18 punktus.