Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Dāvja Bertāna 19 punkti kaldina Laboral Kutxa uzvaru Eirolīgas spēlē

Latvietis Dāvis Bertāns ceturtdien guva 19 punktus ULEB Eirolīgas turnīra basketbolā otrā posma - Top 16 sacensību - piektās kārtas mačā, palīdzot Spānijas komandai Vitorijas _Laboral Kutxa savā laukumā pārliecinoši ar rezultātu 102:83 (34:18, 27:24, 23:19, 18:22) uzvarēt Milānas EA7 Emporio Armani_ no Itālijas.

Laukuma saimnieki vadībā atradās visas spēles garumā, jau pirmajā ceturtdaļā tiekot pie 16 punktu pārsvara. Izcils šajā laikā bija Bertāns, kurš spēles pirmo piecu minūšu laikā guva 16 no komandas 20 punktiem. Mača turpinājumā viesi vairs netika tuvāk par 12 punktu atstatumu, kamēr Spānijas kluba pārsvars sasniedza 29 punktu atzīmi.Bertāns laukumā pavadīja 16 minūtes un vienu sekundi, raidot grozā abus divpunktu metienus un četrus no pieciem tālmetieniem, kā arī visus trīs soda metienus. Viņš kļuva par savas komandas un arīdzan visa mača rezultatīvāko spēlētāju.Latvietis iekrāja arī divas kļūdas, vienu rezultatīvu piespēli, divas piezīmes, vienu izprovocētu noteikumu pārkāpumu un 16 efektivitātes koeficienta punktus.Mājinieku labā 16 punktus guva amerikānis Maiks Džeimss, bet 18 punktus Milānas kluba labā guva Jamaikas pārstāvis Semerdo Semjuelss.Sāpīgu zaudējumu ceturtdien piedzīvoja Krievijas komanda Ņižņij Novgorod, ko trenē latviešu speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs, ar rezultātu 95:103 (19:24, 21:18, 22:27, 26:19, 7:15) izbraukumā vien pagarinājumā piekāpjoties šīs valsts grandam Maskavas CSKA.CSKA komandai tā bija piektā uzvara tikpat turnīra spēlēs, kas dod pirmo vietu F apakšgrupā, kamēr Ņižņij Novgorod un Laboral Kutxa ar diviem panākumiem dala ceturto un piekto pozīciju. Milānas komandas kontā ir viena uzvara.