Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Basketbola klubs Ventspils piedzīvojis zaudējumu Baltijas Basketbola līgas kausa izcīņas pusfināla spēlē pret Lietuvas čempioniem Viļņas Lietuvos rytas komandu – 63:82 (6:22, 23:42, 46:66). Sestdien spēlē par trešo vietu ventspilnieku pretinieki būs Tallinas Kalev/Cramo basketbolisti, kas otrajā pusfināla spēlē piekāpās Tartu TU/Rock vienībai – 54:73 (31:38).

Spēles sākumā aizsardzībā ventspilniekiem vēl izdevās pa veiksmīgai epizodei, bet uzbrukumā viņi uz Lietuvos rytas fona izskatījās pavisam bezpalīdzīgi. Pēc 6:12 līdz pirmās ceturtdaļas beigām punktus guva tikai Lietuvas kluba spēlētāji, otrās sākumā viņi iemeta vēl četrus un jau sasniedza 20 punktu pārsvaru – 26:6.Turpinājumā Aļģirda Braža trenētajai BK Ventspils komandai izdevās nedaudz uzlabot spēli aizsardzībā un neļaut pretiniekiem vēl vairāk palielināt starpību. Pārtraukumā ejot, mīnus 19.Otrajā puslaikā jau ritēja daudz līdzīgāka cīņa. Lietuvas čempioni kļuva mazliet paviršāki, bet ventiņi – precīzāki un arī apņēmīgāki. Lielākais Lietuvos rytas komandas pārsvars bija 62:36 (27.min.), mazākais – 68:57 (34.min.). Veiksmīgais ceturtās ceturtdaļas sākums (8:0) uz brīdi atjaunoja intrigu spēlē, tomēr meistarīgākie un pieredzējušākie Viļņas basketbolisti laikā savācās un pārsteigumam neļāva notikt.MasterCard Baltijas līgas pamatturnīrs sāksies 29.septembrī. Latviju arī šosezon tajā pārstāvēs BK Ventspils, Liepājas lauvas, BK Valmiera un VEF Rīga basketbolisti. Viņu pretinieki būs Lietuvas klubi Šiauliai, Ķēdaiņu Ņevežis, Prienu Rūdupis un Viļņas Perlas, kā arī Kalev/Cramo, Tartu Rock un TTU no Igaunijas un Norčēpingas Dolphins no Zviedrijas. Sešas labākās komandas līdz ar Lietuvos rytas un Kauņas Žalgiri iekļūs izslēgšanas turnīrā.