Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Latvijas basketbolistes otrdien piedzīvoja zaudējumu Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē, kurā savā laukumā ar 66:71 piekāpās Izraēlas valstsvienībai.

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlases rindās bija Gunta Baško, kas guva 19 punktus. Aijas Putniņas rēķinā desmit punkti un sešas atlēkušās bumbas.

Mājiniecēm izdevās sekmīgs spēles sākums - veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, rezultatīvs uzbrukums. Tomēr pamazām Izraēlas izlase sāka atspēlēties, izmantojot Latvijas izlases neprecizitāti metienos un nespēju laikus atgriezties aizsardzībā. Divas minūtes pirms perioda beigām Abramzona ar 2+1 punktu guvumu panāca izlīdzinājumu (11:11). Ceturtdaļas pēdējā uzbrukumā mājiniecēm bija iespēja atgūt neizšķirtu, taču laukuma vidusdaļā rupji kļūdījās Babkina un Selvina piecas sekundes pirms beigām panāca Izraēlai četru punktu pārsvaru (18:14).

Izraēlietes palielināja pārsvaru otrā perioda sākumā, turklāt latvietēm ne visai veicās metienu izpildē, taču uzbrukumā vairākkārt izcīnīja atlēkušās bumbas. Centieni vainagojās panākumiem: Baško un Dreimane ar tālmetieniem samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (26:27). Izraēlietes nepalika atbildi parādā un īsā laikā sagādāja mājiniecēm astoņu punktu deficītu (26:34). Līdz puslaika beigām Latvijas izlasei tuvāk par sešiem punktiem pietuvoties neizdevās (31:37).

Kā pa viļņiem ritēja arī otrais puslaiks. Latvijas basketbolistes vairījās no caurgājieniem, taču arī metieni no tālās distances neļāva krāt punktus tik daudz, cik vēlētos. Četras minūtes pirms trešā perioda beigām latvietēm izdevās pietuvoties līdz trim punktiem (42:45), taču tad piecas minūtes nespēja gūt ne punkta. Izraēlietes tikmēr panāca desmit punktu pārsvaru (42:52).

Pēdējo ceturtdaļu latvietes uzsāka ar deviņu punktu deficītu (47:56), taču ar lielu apņēmību cīnījās aizsardzībā un lēnām tuvojās pretiniecēm. Nepilnas divas minūtes pirms beigām Putniņa panāca 62:64, tomēr pretuzbrukumā precīza bija Dorona.

Minūti un 11 sekundes pirms finālsvilpes spoža situācija radās Baško. Viņa realizēja tālmetienu, turklāt pret Baško tika izdarīts pārkāpums. Arī soda metienu Baško izpildīja precīzi un panāca neizšķirtu 66:66.

Mājinieces neprata izmantot Izraēlas izlases kļūdas. Pretinieces divas reizes kļūdījās uzbrukumā, taču ar bumbas zaudēšanu uzbrukumi beidzās arī latvietēm. Mājinieces zaudēja par punktu (66:67) un uzbruka, taču laukuma vidusdaļā bumbu zaudēja Babkina un turklāt izpelnījās nesportisko piezīmi. Selvina abus soda metienus realizēja, pēc mirkļa sekoja pārkāpums pret Suesu, un arī viņa bija precīza (66:71). Pēdējo desmit sekunžu laikā mājinieces atkal zaudēja bumbu un piedzīvoja zaudējumu.

Izraēlas izlase svinēja otro uzvaru līdzšinējās divās spēlēs, bet Latvijas basketbolistēm šis bija pirmais zaudējums līdzšinējās divās spēlēs.

Nākamo cīņu Eiropas čempionāta kvalifikācijā latvietes aizvadīs piektdien, kad izbraukumā tiksies ar Serbiju.