Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Krievijas basketbolistes atguvušas Eiropas čempioņu titulu

Krievijas izlases basketbolistes pēc četru gadu pārtraukuma atguvušas Eiropas čempioņu titulu. Svētdien Polijas pilsētā Lodzā notikušajā finālā viņas ar 59:42 (33:23) uzvarēja Turcijas valstsvienību un arī nopelnīja ceļazīmi uz 2012.gada Londonas olimpisko spēļu turnīru.Pirmās ceturtdaļas vidū Krievijas basketbolistes, kas finālmačā bija izteiktas favorītes, guva deviņus punktus pēc kārtas un iekrāja 16:5 pārsvaru, ko pēc tam palielināja līdz 26:12.

Turcietes atbildēja ar diviem tālmetieniem pēc kārtas un drīz pēc tam samazināja starpību līdz 28:23. Pēdējos piecus punktus pirmajā puslaikā tomēr guva krievietes.Otro puslaiku Krievijas izlase sāka ar septiņiem punktiem pēc kārtas un jau trešās ceturtdaļas beigās bija skaidrs, ka 6 – 7 spēlētāju sastāvā spēli aizvadošā Turcijas izlase lūzumu panākt nespēs.Krievijas dāmu basketbola izlase spēlējusi pēdējo sešu Eiropas čempionātu finālos, izcīnot pa trim zelta un trim sudraba medaļām.Iepriekš spēlē par bronzas medaļām 2009.gada Eiropas čempiones Francijas basketbolistes ar 63:56 (24:30) uzvarēja Čehijas izlasi.Izšķirošo parsvaru francūzietes ieguva ceturtās ceturtdaļas vidū, kad guva deviņus punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā 56:47.Kā zināms, Latvijas valstsvienība Eiropas čempionātā ierindojās astotajā vietā.