Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Latvijas basketbolistes pārliecinoši pieveic Ukrainu

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība pirmdien Rīgā aizvadīja pirmo pārbaudes spēli pirms Pekinas olimpiskajām spēlēm, tiekoties ar Ukrainas izlasi. Latvijas izlase uzvarēja pārliecinoši ar 86:59 (40:26).

Latvijas valstsvienības veselības problēmas pirms mača papildināja Elīnas Babkinas augstā temperatūra, kā dēļ saspēles vadītāja nevarēja iziet laukumā.

Pamatsastāvam (Eibele, Jēkabsone-Žogota, Baško, Jansone, Tamane) pirmajās minūtēs neizdevās atrauties un vēl septītajā minūtē Latvijas izlases pārsvars bija tikai viens punkts (16:15). Tomēr sākoties spēlētāju maiņām, Ukrainas izlases sniegums pasliktinājās un mājinieces arvien drošāk ņēma iniciatīvu savās rokās. Lielākais pārsvars tika sasniegts spēles 18.minūtē (36:19) un bija jūtams, ka ar katru minūti mūsu spēlētājas arvien labāk saprota cita citu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

Spēles otrajā daļā situācija laukumā daudz nemainījās - Latvijas izlase pārliecinoši dominēja un izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru.

Ceturtdien Latvijas izlase aizvadīs savu pēdējo pārbaudes spēli Rīgā, kad tiksies ar Somiju.

x x x

Latvija 86-59 Ukraina

Latvija: Jēkabsone-Žogota 25, Krūmberga 12, Jansone 11, Tamane 10, Kubliņa 9, Baško 8, Brumermane 5, Eglīte 3, Eibele 3.

Ukraina: Žeržerunova 15, Aļoškina 11, Savina 7, Ogorodņikova 6, Ļaškova 6, Dubrovina 5, Jahina 5, Birjuka 4.

Pasečņiks piedalīsies Bucks treniņnometnē

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Milvoki "Bucks" treniņnometni aizvadīs 20 spēlētāju sastāvā, starp kuriem būs arī Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks, pirmdien pavēstī...