Smidzinošs lietus
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Latvijas basketbolistes zaudē Grieķijas izlasei Eiropas čempionāta pirmajā spēlē

Latvijas dāmu basketbola valstsvienība ar zaudējumu sākusi Eiropas čempionāta finālturnīru. Sestdien Polijas pilsētā Katovicē D grupas pirmās kārtas spēlē Latvijas basketbolistes ar 57:67 (36:35) piekāpās Grieķijas izlasei. Pirmajā posmā Latvijas komandas pretinieces vēl būs Francijas un Horvātijas izlases.

Dikeulaks: Iegāza pieredzes trūkums un pašu kļūdas

Cīņu ar Latvijas valstsvienības galvenā trenera Georga Dikeulaka tautietēm uzsāka pēdējos pārbaudes mačos iespēlētais sākuma sastāvs Babkina, Kārkliņa, Baško, Jansone un Tamane.

Pirmos divu punktus spēlē un turnīrā guva Elīna Babkina, un diezgan ātri Latvijas komanda iekrāja piecu punktu pārsvaru (10:5). Taču pēc vairākām paviršībām uzbrukumā un Grieķijas izlases līderes Malci diviem precīzajiem tālmetieniem pretinieces pārņēma vadību un pabeidza pirmo ceturtdaļu savā labā (14:16).

Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas valstsvienības sastāvā veiksmīgi iesaistījās Ieva Kubliņa, palīdzot komandai atgūt vadību un vēlāk uz mirkli atjaunot piecu punktu pārsvaru (25:20). Diemžēl pārsvaru palielināt neļāva latviešu kļūdas uzbrukumā un neveiksmīgo soda metienu sērijā, kā arī grieķiešu precizitāte metienos no distances – pēc brīža jau 27:35.

Tomēr pirmā puslaika izskaņa ļoti veiksmīga izdevās Latvijas basketbolistēm. Trīs trīspunktu metienus pēc kārtas realizēja Latvijas izlases kapteine Gunta Baško, un pārtraukumā Latvijas izlase devās ar viena punkta pārsvaru.

Otrajā puslaikā cīņa turpinājās mainīgām sekmēm, un nevienai komandai vērā ņemamu starpību iegūt neizdevās. Trešās ceturtdaļas beigās gandrīz piecas minūtes Latvijas izlase nespēja gūt ne punkta, un grieķietes triju punktu deficītu pārvērta četru punktu pārsvarā (44:48). Tiesa, ne uz ilgu laiku.

Ceturtās ceturtdaļas vidū Grieķijas izlasei izdevās vēl viens neliels izrāviens (58:53), ko latvietēm atspēlēt vairs neizdevās. Izšķirošajos brīžos pretinieces izcīnīja pāris svarīgas atlēkušās bumbas un realizēja soda metienus, pēdējā minūtē pārsvaru vēl nedaudz palielinot.

Pa 12 punktiem Latvijas valstsvienības labā guva Elīna Babkina, Gunta Baško un Zane Tamane, kuras kontā arī 13 atlēkušās bumbas.

Abu komandu spēlē Eiropas čempionātā pirms diviem gadiem Latvijas basketbolistes guva grūtu uzvaru pagarinājumā (70:68). Noslēguma tabulā grieķietes gan bija augstāk (piektās, latvietes – septītās).

Sestdien vēlu vakarā notiks D grupas otrā spēle Francija – Horvātija. Pašreizējās Eiropas čempiones francūzietes svētdien būs Latvijas komandas nākamās pretinieces.

Otrajam posmam kvalificēsies trīs labākās vienības.