Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Latvijas basketbolistes zaudē Melnkalnes izlasei un grupā ierindojas otrajā vietā

Latvijas dāmu basketbola valstsvienība ar zaudējumu 70:74 (36:45) Melnkalnes izlasei beigusi Eiropas čempionāta otro posmu. F grupas noslēguma tabulā Latvijas basketbolistes ierindojās otrajā vietā un ceturtdaļfinālā tiksies ar E grupas trešās vietas ieguvējām, kuras kļūs zināmas pēc pēdējām spēlēm pirmdien. Mačs par iekļūšanu pusfinālā paredzēts 29.jūnijā Lodzā.

Jansone: Gribējās doties tālāk ar foršu uzvaru, taču vismaz cīnījāmies

Pirmās piecas minūtes Latvijas izlases pamatsastāvs aizvadīja vienā elpas vilcienā. Kā pa notīm apspēlēja pretinieču aizsardzību un guva diezgan vieglus punktus no groza apakšas, turklāt pie precīziem metieniem tika visas piecas basketbolistes (8:2, 12:4, 16:6).

Iespaidīgais sākums latvietēm šķietami laupīja aukstasinību – pirmā puslaika vidū uzbrukumā tika pieļauts pārāk daudz avantūru, bet pēc tam zuda arī precizitāte brīvos metienos. Toties pamodās sāncenses. Pirmās ceturtdaļas beigās melnkalnietes guva piecus punktus pēc kārtas, otro sāka ar vēl pieciem punktiem, un Latvijas valstsvienības pārsvars kļuva minimāls – 22:21.

Melnkalnes izlase turpināja uzbrukt ar teicamu precizitāti, un otrās ceturtdaļas vidū jau bija 35:26 viņu labā (18 punkti Dubļevičas kontā). Īsā brīdī Latvijas basketbolistes starpību samazināja līdz 33:35, taču pirmā puslaika galotnē atkal dominēja viņu sāncenses.

Pēc lielā pārtraukuma spēle aizritēja gluži līdzīgā cīņā, un krasas svārstības rezultāta starpībā netika fiksētas. Diemžēl trešās ceturtdaļas beigās kādā no epizodēm pie pretinieču groza savainojumu guva Zane Tamane, un Latvijas vadošā centra spēlētāja laukumā vairs neatgriezās.

Ceturtā perioda sākumā Melnkalnes izlases pārsvars pieauga līdz +13 (61:48), taču divu minūšu laikā latvietes kopīgām pūlēm atjaunoja cerīgo 57:63 rezultātu. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām pēc Jansones trīspunktnieka un Babkinas pustālā metiena bija arī tikai mīnus divi (68:70), diemžēl pārtraukt Melnkalnes komandas uzvaru sēriju Eiropas čempionātā Latvijas basketbolistēm tomēr neizdevās.

Lielu pārsteigumu sagādāja Horvātijas basketbolistes, kuras, ceturtajā ceturtdaļā gūstot 14 punktus pēc kārtas, ar 75:71 uzvarēja Spānijas izlasi un iekļuva ceturtdaļfinālā. Savukārt spānietes, kuras bija medaļnieču skaitā pēdējos piecos Eiropas čempionātos, ne tikai neiekļuva izslēgšanas turnīrā, bet līdz ar to arī nespēlēs Londonas olimpiskajās spēlēs.

Dienas pirmajā spēlē Francijas izlase ar 58:54 uzvarēja turnīra saimnieces Polijas basketbolistes. Otrā puslaika vidū francūzietes zaudēja 13 punktus pēc kārtas, taču pamatlaika izskaņā nospēlēja 13:2, guva trešo uzvaru un sagādaja polietēm piekto zaudējumu.

Ceturtdaļfināla pāri kļūs zināmi pēc pirmdien paredzētajām pēdējās kārtas spēlēm E grupā, kurā pirmo vietu ieņem Lietuvas basketbolistes.