Rīgā +21 °C
Sestdiena, 14. septembris
Sanda, Sanija, Sanita, Santa, Sandija

Latvijas basketbolisti pēc piecu gadu pārtraukuma iekļūst Eiropas U-16 čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas U-16 vīriešu basketbola izlase otrdien Grieķijā iekļuva Eiropas čempionāta A divīzijas turnīra ceturtdaļfinālā. Latvijas U-16 komanda Eiropas jaunatnes čempionāta ceturtdaļfinālā spēlēs pēc piecu gadu pārtraukuma.

Latvija ar 75:68 (8:23, 25:12, 26:11, 16:22) pieveica Vāciju.

Vācija otrās ceturtdaļas sākumā pēc 10:0 izrāviena panāca lielāko pārsvaru 25:8, pēc tam rezultāta starpībai samazinoties. Puslaiku mijā latvieši atbildēja ar 11:0 izrāvienu, pēc Ričarda Aizpura divpunktu metiena izvirzoties vadībā ar 39:35 un ceturtdaļas beigās palielinot pārsvaru līdz 59:46.

Latvijas izlasē 26 punktus guva Aizpurs, bet 11 punktus - Ralfs Aleksandrovs.

Pretiniekiem 20 punktus guva Fabians Kaizers, bet pa desmit punktiem - Marko Petričs un Antons Kemmers.

Ceturtdaļfināla spēle ar Franciju tiks aizvadīta trešdien.

Francijas un Horvātijas astotdaļfināla spēlē otrdien ar 90:59 (15:20, 26:19, 21:7, 28:13) pārāki bija francūži.

Iepriekšējās cīņās Francija C grupā ar vienādu rezultātu 74:49 pieveica Gruziju un Poliju un ar 99:66 - Slovēniju.

Piektdien Latvijas kadeti ar 90:85 pieveica Turciju, sestdien ar 59:89 zaudēja Spānijai, bet svētdien ar 70:54 apspēlēja Somiju, A grupā ieņemot otro vietu.

Vācija B grupā ar 69:72 piekāpās Serbijai, ar 54:73 - Lietuvai, bet ar 86:52 pārspēja Bulgāriju.

Sagatavošanās posmā Latvijas komanda, variējot sastāvu, pārbaudes spēlēs divreiz pieveica Ukrainas komandu (117:72 un 77:53), Baltijas kausa izcīņā Kauņā Latvijas komanda zaudēja Lietuvai (77:105) un Turcijai (75:79) bet ar 82:67 pārspēja Igaunijas kadetus. Pārbaudes spēlēs Rīgā tika uzvarēta Gruzijas (76:62), Izraēlas (98:91) un Vācijas (82:76) komandas.

Eiropas U-16 čempionāts Iraklijā norisināsies līdz 17.augustam.

U-16 izlases galvenajam trenerim Edijam Šleseram palīdz treneri Sandis Buškevics un Normunds Lišiks, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Ivars Ikstens.