Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Latvijas basketbolisti pēdējās sekundēs piedzīvo dramatisku zaudējumu Gruzijā

Latvijas vīriešu basketbola izlase piektdien izbraukumā ar 76:79 dramatiskā galotnē zaudēja Gruzijas valstsvienībai Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra D grupas trešajā spēlē. Gruzija panākumu izcīnīja tikai mača pēdējās sekundēs, kad pie rezultāta 76:76 divus soda metienus nerealizēja Mareks Mejeris, bet mājiniekiem ļoti tālu trīspunktnieku iemeta Džeikobs Palens. Latvijas labā 22 punkti Jānim Strēlniekam, bet pretiniekiem ar 18 atzīmējās Manočars Markoišvili.

Spēles pirmajās minūtēs vadībā pabija te viena, te otra komanda, bet nopietnāku atrāvienu laukuma saimnieki izveidoja pirmās ceturtdaļas otrajā pusē, kad guva astoņus punktus pēc kārtas un panāca 18:12 savā labā. Mūsējie nepadevās, pirmās 10 minūtes noslēdzot ar tikai viena punkta deficītu - 20:21. Pirmajā ceturtdaļā Latvija pieļāva astoņas kļūdas.

Otrajā ceturtdaļā spēle turpinājās punkts punktā, vadībā pārmaiņus esot abām komandām. Latvija izdevās iegūt trīs punktu pārsvaru (31:28), tomēr ceturtdaļas beigas krietni sekmīgāk aizvadīja laukuma saimnieki, atpūtā dodoties ar 41:36 savā labā. Pēdējās trīs minūtes Ainara Bagatska padotie nespēja gūt ne punkta. Pirmajā puslaikā Latvija kopumā bija nedaudz sekmīga zem groziem (18:15), tomēr pieļāva 11 kļūdas un meta ar ievērojami zemāku precizitāti kā mājinieki (44%-58%).

Trešās ceturtdaļas sākumā mūsējie pietuvojās līdz 42:43, taču turpmākās trīsarpus minūtes punktus guva tikai gruzīni (42:50). Ceturtdaļas beigās mājinieki panāca jau +13 (64:51), bet pēdējās sekundēs Latvijai divus punktus atguva Rolands Freimanis.

Pēdējo ceturtdaļu sekmīgi iesāka gruzīni, iegūstot jau 14 punktu pārsvaru, taču Dairis Bertāns un Kaspars Bērziņš ar precīziem trejačiem mazliet atvēsināja iekarsušos laukuma saimniekus (61:69). Īsti netikām galā ar pretinieku centru Zazu Pačuliju, tādējādi jau ceturtdaļas vidū sakrāta piezīmju norma. No tālienes vēlreiz precīzs bija Bertāns (64:72), bet brīdi vēlāk īstu eksploziju piedzīvoja kādu laiku klusējošais Latvijas uzbrukums - īsā brīdī mūsējie guva 12 punktus pēc kārtas, panākot neizšķirtu 76:76.

Astoņas sekundes līdz mača beigām divus soda metienus garām aizmeta jaunais Mareks Mejeris, bet pretinieki tika pie atlēkušās bumbas, atlikušajā laikā realizējot tālu trīspunktu metienu - 76:79.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 22 gūtiem punktiem bija Jānis Strēlnieks, bet 14 punkti un 11 izcīnītas bumbas zem groziem Kasparam Bērziņam. Tikmēr Dairis Bertāns guva 13 punktus. Laukuma saimniekiem ļoti produktīvu maču aizvadīja Manočars Markoišvili - 19 punkti, piecas atlēkušās bumbas, piecas pārtvertas un četras rezultatīvas piespēles.

Tādējādi Latvijas izlases rēķinā pēc trim aizvadītām spēlēm ir tikai viens panākums. Nākošā spēle mūsējiem pirmdien savā laukumā ar Rumāniju, kas piektdien ar 79:84 piekāpās grupas līderiem bosniešiem.