Rīgā 0 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Latvijas basketbolisti rezultatīvā spēlē zaudē Itālijā

Latvijas valstsvienības basketbolisti Itālijā piedzīvojuši ceturto neveiksmi (93:109) 2011.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, zaudējot arī reālas izredzes izcīnīt otro vietu A grupā, kas nodrošinātu vietu finālturnīrā. Ainara Bagatska vadītajai komandai neizdevās ierobežot Itālijas izlases uzbrukumu.

Daudz punktu guva ne tikai Nacionālajā basketbola asociācijā rūdījumu guvušie līderi Andrea Barnjāni (30 punkti) un Marko Belinelli (19), bet arī otrā ešelona spēlētāji Jakopo Gjaketi, Stefano Mansinelli un Marko Mordente. Spēles sākumā pirmo vijoli spēlēja Barnjāni un Belinelli, gūstot 18 no komandas pirmajiem 20 punktiem. Pietiekami veiksmīgi uzbrukumā darbojās arī latvieši, kuri neļāva pretiniekiem aizmukt pārlieku tālu (22:17). Otrajā ceturtdaļā spēlē veiksmīgi iesaistījās Mordente un Gjaketi, pēc kuru tālmetieniem itāliešu pārsvars sasniedza 13 punktus (42:29). Puslaika beigās no tālās distances veiksmīgs bija arī 208 centimetrus garais Tomass Ress, panākot 58:41.Arī otrajā puslaikā mājinieki veiksmīgi atrada brīvus spēlētājus uzbrukumā un meta ar ļoti augstu precizitāti. Tas ļāva panākt arī 21 punkta pārsvaru (82:61). Tad sekoja viens no retajiem Latvijas komandas izrāvieniem – 11 punkti pēc kārtas trešās ceturtdaļas beigās ļāva pietuvoties līdz 82:72.Diemžēl uzņemto ritmu neļāva noturēt vairāki neprecīzi metieni un muļķīgas kļūdas. Itālija deviņus punktus pēc kārtas, atjaunojot 19 punktu pārsvaru (72:91) un lielā mērā izšķirot divcīņas iznākumu – 93:109. Latvijas komandā 14 punktus guva Ingus Bankevics un Kaspars Bērziņš. Vēl desmit punktu atzīmi pārsniedza Jānis Strēlnieks (12) un Ronalds Zaķis (11) un Dairis Bertāns (13).Zaudējums Latvijas komandai liedzis iespēju reāli pacīnīties ne tikai par otro vietu, kas nodrošinātu vietu finālturnīrā, bet arī trešo pozīciju, kas ļautu būt starp pretendentēm uz pēdējo ceļazīmi nākamvasar. Tiesa, papildu kvalifikācijas turnīra formāts tiks apstiprināts septembrī – iespējama arī visu neveiksmīgo komandu pretendēšana uz pēdējo ceļazīmi uz finālturnīru Lietuvā.