Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Latvijas basketbolistiem piektais zaudējums pārbaudes spēlēs

Latvijas basketbola valstsvienība, turpinot gatavošanos Eiropas čempionātam, sestdien Paņevežā ar 75:95 (38:53) piekāpās finālturnīra saimniekiem Lietuvas izlasei. Šī Latvijas basketbolistiem bija jau piektā neveiksme pēc kārtas. Pirmdien Rīgā un trešdien Ventspilī Ainara Bagatska vadītā komanda aizvadīs divas spēles ar Gruzijas izlasi.

Bagatskis: Esam saglabājuši kaujiniecisku noskaņojumu

Pirmajā ceturtdaļā pārspēks cīņā zem groziem un nepietiekami precīza viesu spēle aizsardzībā lietuviešiem ļāva iekrāt desmit punktu pārsvaru (12:22). Toties turpinājumā starpību palielināt laukuma saimniekiem liedza atzīstama latviešu precizitāte tālmetienos.

Pēc pirmajām desmit minūtēm Ķēstuša Kemzūras trenētās Lietuvas izlases pārsvars bija tikai četri punkti, taču otrās ceturtdaļas vidū pēc vairākām Latvijas valstsvienības neveiksmīgām epizodēm uzbrukumā diezgan strauji pieauga līdz plus 15 (33:48).

Trešajā ceturtdaļā mājinieku pārsvars vienubrīd pietuvojās 20 punktu atzīmei (41:60), taču īsā laikā, lieliski sadarbojoties abiem Jāņiem – Blūmam un Strēlniekam – tas saruka līdz 53:62. Kemzūras pieprasītais minūtes pārtraukums ofensīvu gan piebremzēja.

Otrā puslaika vidū pēc vairākiem strīdīgiem tiesnešu lēmumiem cīņas spraigums uz kādu brīdi pārsniedza pārbaudes spēles raksturu. Abas komandas ar divkāršu entuziasmu sāka strādāt aizsardzībā, un rezultāts auga ļoti lēni.

Labu brīdi būtiskas izmaiņas rezultāta starpībā netika fiksētas. Tuvāk par mīnus astoņi (71:79) Latvijas basketbolisti netika, bet pēdējās minūtēs dominēja mājinieki.

Jānis Blūms guva 21 un Jānis Strēlnieks 16 punktu.