Rīgā 0 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Latvijas U-18 basketbolistes zaudē Ungārijai

Latvijas U-18 valstsvienības basketbolistes piedzīvojušas zaudējumu cīņā par vietas saglabāšanu Eiropas čempionāta A divīzijā. Otrdien Latvijas jaunās basketbolistes sīvā cīņā ar 66:70 atzina Ungārijas izlases pārākumu.

Latvietēm neveicās spēles pirmajā pusē. Līdz pirmās ceturtdaļas beigām ungārietes bija ieguvušas septiņu punktu pārsvaru (14:7), kuru līdz puslaika beigām palielināja līdz 15 punktiem (32:17). Neko cerīgi nesākās arī otrais puslaiks, kurā ungārietes panāca pat 23 punktu pārsvaru (48:25).

Tikai nepilnas 15 minūtes pirms spēles beigām Latvijas izlasei beidzot spēlē sāka veikties. Latvietes guva 12 punktus pēc kārtas, bet līdz pēdējās ceturtdaļas sākumam samazināja rezultāta starpību līdz 45:52. Atlika spēlēt divas minūtes, kad latvietēm izdevās izvirzīties vadībā (66:65), tomēr kāroto pārsvaru nosargāt neizdevās. Ungārietes atlikušajā laikā ar soda metieniem nodrošināja uzvaru.

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlases rindās bija Linda Pagrode, kas guva 18 punktus.

Vēl vienā grupas spēlē Beļģija ar 70:62 pārspēja Čehiju.

Šīs četras komandas aizvadīs divu apļu turnīru. Divas vājākās komandas atstās A divīziju. Trešdien Latvijas izlase spēlēs ar Čehiju.